Blood Stronghold „Heritage in Ancient Shadows”

Heritage in Ancient Shadows Blood Stronghold

Wydawca: Witches Sabbath Records

Ten dwuosobowy australijski-polski projekt ma na Kejosie oddzielną półkę. Wydane materiały, różnego rodzaju fizyczne nośniki na których się one pojawiają, wznowienia i kooperacja z innymi projektami mocno zasilają konto naszych newsów i oczywiście recenzji.

Dzisiaj wjeżdża przedostatni krążek (nowy ma wyjść we właśnie trwającym miesiącu)/ EP-ka obejmująca nieco ponad 39 minut muzyki. Autorskiej plus cover Hades. Materiał wyszedł w okolicach sierpnia zeszłego roku, więc nieco czasu już minęło. Z drugiej strony nie jest to muzyka, która musicie poznać w dniu premiery. Albo zajebać ją z ruskich serwerów dużo wcześniej. Nie zrozumcie mnie źle, to nie materiał słaby, czy nijaki. Blood Stronghold nie jest po prostu zespołem, który celuje w kupowanie rzędu dusz i sprawowania nad nim władzy. Po prostu robią (Panowie odpowiedzialni za ten projekt), to co kochają.

To – podobnie jak wcześniej – muzyka opatrzona łatką Atmospheric Black Metal. Nie ten oniryczny, czy tamten elfach – gajowych i krasnoludach – bimbrownikach. I nawet nie taki, co to hula między polami i lasami. To black metal, który, jeśli wrzucicie na słuchawki podczas wyjścia w góry, każe brodzić Wam w śniegu. A nie obserwować szczyty z wysoka. To jak wspomniałem nie jest black metalu hulający niczym wiatr. Czy jakoś tak.

Mam jednak nadzieję, że mniej więcej rozumiecie z której części szuflady z etykietą Atmospheric Black Metal jest Blood Stronghold. Podobają mi się echa materiałów Graveland. Z czasów zanim Darken zrozumiał, że ograniczenie targetu do białych wojowników (heteryków koniecznie), to marketingowy strzał w oba kolana.

Generalnie leży mi ten materiał na tyle, by do niego wracać co jakiś czas. Natomiast nie w takim stopniu, abym był w stanie to samo powiedzieć za rok, czy dwa. Dane mi było słyszeć (jeśli chcecie kuknijcie sobie w ten news od zespołu), wałek zapowiadający nowy materiał. Jeśli to nie wyjątek, to chyba mi się przyjdzie pokłócił z nową odsłoną Blood Stronghold.

Ocena: 6,5/10

Tracklist:

Side A – Heritage
1. Heritage in Ancient Shadows
2. Luperkalia (Ritual of Lutyj Zvier’)
3. No Dawn Will Rise
Side B – Shadow
4. The Stone Depths of Emptiness
5. Beneath Twilight Wings (part II)
6. Alone Walkyng (Hades cover)

Autor

3753 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *