Blood Incantation „Hidden History of the Human Race”

Wydawca: Dark Descent Records

Muszę się do czegoś przyznać: moje zainteresowanie death metalem spada z roku na rok. Ostatnimi laty trafiałem na bardzo mało płyt, które w jakiś sposób zostały ze mną na dłużej. W zeszłym roku były jednak aż dwie materiały z tej szufladki, które wałkowałem namiętnie przez długi czas.

O jednej pisałem już dużo wcześniej, był to ostatni Krypts, drugą płytą jest właśnie najnowsze dzieło Blood Incantation. „Hidden History of the Human Race” przywraca mi wiarę w ten gatunek! Ta płyta sprawia, że jestem przekonany, iż w tej materii nie powiedzano jeszcze ostatniego słowa. Zacznę może od tego, że w przypadku drugiego pełnego wydawnictwa Amerykanów, mamy do czynienia z rewelacyjnym połączeniem tego, co stare i nowe. Klasyczne riffy zagrane są tak, że nie można tej płycie odmówić nowoczesnego charakteru.

Często przez taki death metal, rozumie się techniczny death metal. Jest to krzywdzący skrót myślowy, ale dość często łapałem się na tym, że miałem takie skojarzenia. Chłopaki z Blood Incantation mogą pochwalić się umiejętnościami gry na instrumentach na poziomie wręcz wirtuozerskim. Nie mam jednak w żadnym momencie poczucia, że jakiś riff został stworzony tylko po to, żeby pokazać, jak szybko ktoś potrafi zapierdalać palcami po gryfie. Dla tych, co nie słyszeli ani minuty z muzyki zawartej na „Hidden History of the Human Race”: moje skojarzenia bardzo często wędrują ku najlepszym płytom Nile, ale to zapewne ze względu na specyficzny charakter muzyki nierozerwalnie związany z konceptem tego krążka. A żeby nie było, jego też łykam jak młody pelikan. Żeby już więcej nie zanudzać. Płyta ta jest wybitna. Takich dzieł nie powstaje wiele, dlatego wydawajcie swoje ciężko zarobione srebrniki na „Hidden History of the Human Race”.

Jestem przekonany, że płyta nie pokryje się kurzem i że regularnie będzie gościć w Waszych odtwarzaczach. O taki death metal nie zrobiłem absolutnie nic, ale kurwa jak mi się on podoba…!

Ocena 10/10

Tracklist:

1. Slave Species of the Gods
2. The Giza Power Plant
3. Inner Paths (to Outer Space)
4. Awakening from the Dream of Existence to the Multidimensional Nature of Our Reality (Mirror of the Soul)
Autor

849 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *