Blood Chalice “Demo 2016”

Blood Chalice Demo 2016Wydawca: Signal Rex

I to proszę państwa ja sobie zawsze chwalę, gdy zespół nie bawi się w jakieś z dupy wyjęte intra tylko od razu wjeżdża na pełnej kurwie, tak jak zrobiło to Blood Chalice. Od razu człowiek wpada w bojowe tony.

Wynajdujemy tu dla Was różne podziemne rzeczy na Chaos Vault. Raz lepsze, raz gorsze. Nie chcę Wam nic sugerować… albo nie, zdecydowanie chcę Wam zasugerować, iż „Demo 2016” tych Finów należy zaszeregować do pierwszej z wymienionych grup. Dziesięć minut i pięć numerów – widać, że kapela nie zna pojęć „litość”, „umiar” czy „łagodność”. Na tej taśmie dostajemy najczystszy black metal wzorowany na dokonaniach Beherit, Von, Blasphemy, Archgoat i tak dalej. Blood Chalice potrafi uchwycić wściekłość i bezkompromisowość tych kapel i przekuć je w swoją muzykę. Mnie ten materiał robi strasznie dobrze. Kwintesencja podziemnego black metalu, odpychającego dla przeciętnego sezonowego fana Behemoth. Co ciekawe – nagrali go muzycy na co dzień udzielający się w kapelach nie mających wiele wspólnego z podziemną sceną black metalową – widać dla chcącego nic trudnego. Choć w tym kontekście niektórych może razić to całe wykrzykiwanie „Hails Satan!” i innych bluźnierstw, ale generalnie ja mam to w dupie – tak długo jak długo „Demo 2016” sprawia mi przyjemność. A sprawia olbrzymią.

Coś jak radosny kopniak w tabernakulum lub siarczyste splunięcie do chrzcielnicy. Oj tak, Blood Chalice wspaniale akompaniowałoby pod te akty desekracji. Polecam.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Desecration of the INRI  
2. The Descent  
3. Necromancy  
4. Saint Fornicator  
5. Unholy Glorification

Autor

12283 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *