Blaze of Perdition „The Burning Will of Expansion”

Wydawca: Pagan Records

Wydaje mi się, iż jeśli ktoś obecnie nie kojarzy nazwy Blaze Of Perdition, musiał przespać ostatnie dwa lata, albo przesiedzieć je w knajpie, psiocząc, że obecnie to już nic dobrego nie wychodzi.

 

Bo kapela z lubelszczyzny stała się ostatnimi czasy bardzo rozpoznawalna w black metalowym światku. I bardzo dobrze, bo na to jak najbardziej zasługuje. Moim zdaniem, Blaze Of Perdition wprowadziło na black metalową scenę pewną zatęchłą świeżość (jest oksymoron, nie?), której bardzo jej było potrzeba. Z muzyki Lublinian emanuje rzeczywista nienawiść i poświęcenie dla czarnego metalu w formie, w jakiej powinien on być przedstawiany. Słychać to zresztą na „The Burning Will of Expansion” – siedmiocalowej epce, będącej przedsmakiem ich drugiego albumu. Z tych dźwięków sączy się trucizna i pogarda. Ale też, abstrahując od otoczki, image czy jak tam chcecie sobie to nazywać, po prostu kawał kurewsko dobrego black metalowego ścierwa. To tylko dwa numery, ale mają w sobie moc, jakiej nie posiada kilkanaście zespołów z black metalowej górnej półki.

 

Dobra, tyle reklamowania Blaze Of Perdition. Ja czekam na ich nowy album, bo mam nadzieję, że zamiotą chłopaki i nasieją kontrowersji, hehe. A w międzyczasie zapoznajcie się z „The Burning Will of Expansion”, bo warto.

 

Ocena: 8,5/10

Tracklist:

1. Into the Nothingness Divine
2. Zatracenia Blask
Autor

11751 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *