Blasphemophagher “The III Command of the Absolute Chaos”

Wydawca: Nuclear War Now! Productions

Niech Diabeł błogosławi Amerykanom za wynalezienie pilota! Dzięki nim mogę puszczać „The III Command of the Absolute Chaos” raz za razem, bez podnoszenia dupy z kanapy.

Ja w kurwę lubię tych włoskich popaprańców z Blasphemophagher, a przede wszystkim ich muzykę. Mordercza, naładowana atomowym promieniowaniem, które rozprzestrzenia się na okrąg, w którym odtwarzane jest „The III Command of the Absolute Chaos” i pozostawia po sobie jedynie chorobę popromienną. Blasphemophagher idealnie wymieszał wszelkie składniki płyty – kiedy zachodzi potrzeba, dostajemy wiązanką kanadyjskiego war metalu, kiedy indziej bluźnierczym death metalem, a wszystko doprawione jest kilkoma świetnymi thrash metalowym fragmentami. A taki „Genesis Of The Antiworld”, z gościnnym udziałem Pete’a Helmkampa nosi wyraźne ślady jego geniuszu kompozycyjnego. Zresztą, jak i cały album – dla wielu może to być nawet i bezsensowny hałas, ale dla mnie Blasphemophagher pozostaje jednym z najlepszych ekstremalnych zespołów w ogóle. Tytuł „The III Command of the Absolute Chaos” perfekcyjnie oddaje ducha muzyki – jest tutaj absolutny chaos ale podany w sposób przemyślany, na tyle, że odkąd zakupiłem ten krążek początkiem roku, to regularnie go wałkuję i to po kilka razy pod rząd. Na przykład teraz skończył się kawałek „Cult Of Nuclear Hell” i płytka znów zaskakuje od nowa – znów chaos, ból, zagłada i śmierć materializują się na tym krążku i przynoszą nam obrazy identyczne jak te z okładki. A a propos okładki – to jest kurwa mistrzostwo świata i genialnie oddaje klimat tego albumu i całej twórczości Włochów.

Blasphemophagher to taki zespół, że jak pstryknie większość metalowych pizdeczek w nos, to ta się nakryje trampkami do czwartego pokolenia, a przy szóstym potomkowie ich będą się jeszcze jąkać. Taki to zespół ten Blasphemophagher.

Ocena: 10/10

Tracklist:

1. Chaostorm of Atomization
2. Abominable Nuclear Penetration
3. Ritual of Disintegration
4. Entering the Expanding Plasma
5. Command of Pandemonic Forces
6. Genesis of the Antiworld
7. Lords of Death Continuum
8. Beyond Absolute Chaos
9. The Primordial Desolation
10. Cult of Nuclear Hell
Autor

12275 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *