Blasphemophagher „…For Chaos, Obscurity and Desolation…”

Wydawca: Nuclear War Now! Productions

Tych włoskich wykolejeńców poznałem poprzez split z naszą dumą czarciego grania z Bestial Raids. Nie mogę powiedzieć, że ich część splitu była równie zacna. Kilka dni temu nabyłem natomiast drugi pełen krążek Blasphemophagher. Bo o nich tu mowa.

Przede wszystkim, od razu w oczy rzuca się okładka tego krążka – zajebista, jak widać kolorowy front cover również może być obskurny. I do tego perfekcyjnie oddaje to, co dopiero mamy usłyszeć na „…For Chaos, Obscurity and Desolation…”. A wraz z drugim dużym krążkiem Włochów przychodzi ból, cierpienie, chaos, destrukcja, plugastwo, szaleństwo, pogarda, brutalność, bluźnierstwo, atawizm, nietolerancja, dehumanizacja, eksterminacja, obskurność, szturm, zemsta, desakralizacja, post-nuklearna apokalipsa, terror, atrofia uczuć, znowu chaos, alkoholizm, ekskomunika, patologia, brak litości, bezeceństwo, krwiożerczość, drapieżność, sodomia, nekrofilia, profanacja, pomór, pogrom, triumfalizm, piekło i zagłada. A mówię dopiero o pierwszym kawałku. Blasphemophagher jak przystało na war black metalowy akt destrukcji prze do przodu niczym rozpędzona eskadra infernalnych tanków w dobrze znanym stylu Blasphemy, Sarcófago czy Conqueror, ale uważne ucho doszuka się w tej nawałnicy również i thrash metalowych zajawek w postaci prostych, ostrych jak brzytwa riffów i takiej też motoryki co poniektórych utworów. „…For Chaos, Obscurity and Desolation…” charakteryzuje się bowiem diabelską intensywnością, ale nie można o niej powiedzieć, że to jałowa kakofonia. To po prostu Blasphemophagher w całej swojej okazałości.

Dziwię się, jakim cudem Ci goście nie roznieśli jeszcze w pizdu takiego Watykanu, skoro nagrywają tak diabelnie podłe wymioty. Zdecydowanie Blasphemophagher jest już światową klasą, jeśli mówimy o tym konkretnie gatunku muzyki. Śmierć!

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Intro / Descending into Extermination
2. Chaos Obscurity & Desolation
3. Perverse Multiverse of Damnation
4. Sign of Blazar Storm
5. Vengenace from Nuclear Abyss
6. Altar of Quantum Immortality
7. Fleshripping Terrordeath
8. Black Hole Abominations
9. Rites of Eternal Horror
10. Ascending to Chaosthrone / Outro


Autor

12139 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *