Blasphemer „Ritual Theophagy”

blasphemer-ritual-theophagyWydawca: Comatose Music

Bardzo cieszy mnie ten powrót, bo Blasphemer to jeden z niewielu kapel parających się brutal death metalem, które prawdziwie podobają się. Co ciekawe – są z Włoch, a to państwo jakoś nie kojarzy się z brutalnym death metalem.

Na „Ritual Theophagy” trzeba było czekać aż sześć długich lat, co trochę mnie przeraża – widać bowiem jak ten czas zapierdala. A skoro o „zapierdala” mowa – Blasphemer zapierdala tak jak dawniej, nic się u nich nie zmieniło, co cieszy mnie cholernie. Czasem oczywiście zwolnię, by poskakać po Waszym truchle wbitym w ziemię, ale nie trwa to długo. Do tego na tymże albumie wspaniale panowie wyważyli brutalność z techniką i najzwyklejszym w świecie pierdolnięciem, dodając tu i tam trochę sampli (np. relację radiową z zamachu na papieża – Polaka, z „Aż poleje się krew”, ale też dość oklepany motyw z „Omen”). Niemniej jednak – Blasphemer kopie dupy niemiłosiernie. Kurewskie growle dodatkowo masakrują słuchacza i kończą to, czego jakimś cudem nie zrobiły rzężące gitary i masywna sekcja rytmiczna. A że rzeczony growl wyrzyguje wszelkie bluźnierstwa skierowane przede wszystkim w stronę Przenajświętszego Kościoła katolickiego – tym bardziej mi się to podoba. Nie wiem, jak Włosi to robią, że normalnie takie granie sprawia mi średnią przyjemność, a w ich wykonaniu siedzę, słucham i napierdalam baniakiem przy biurku. Czyli na Południu bez zmian, odkąd ich znam. No, może okładka różni się trochę od wcześniejszych, ale też jest niezła.

Jestem w pełni zadowolony z takiego powrotu. I każdy brutalista na pewno tez będzie – wystarczy, że zakupi „Ritual Theophagy”. Krążek, który oskóruje każdego księdza w promieniu kilometra, a wszystkie plebanie, kościoły i kapliczki obróci w popiół.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. Suicide for Satan
2. You Are Nothing
3. Jesus Rapes
4. Worship in the Void
5. Antichristian Extremism
6. Annihilated Divinity
7. Obscuring the Holy Light
8. Crucifix of Shit (Stench of Prophet)
9. Fetishistic Idolatry of the Cross
10. I Deny
11. Ritual Theophagy

 

Autor

12176 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *