Blasphemer „On the Inexistence of God”

Wydawca: Comatose Music

O, czegoś takiego oczekiwałem! Jak tylko zobaczyłem z jakiej to wytwórni przyszła paczuszka, od razu uprzedziłem domowników, że będzie głośno. O czym sami się przekonali po tym, jak nacisnąłem play.

Z ziemi włoskiej do polski przywędrował debiut brutal death metalowego monstra, co na imię dali mu (może niezbyt oryginalnie, ale lepsze to niż Alfons na przykład) Blasphemer. Ów Blasphemer spłodził właśnie krążek zatytułowany „On the Inexistence of God”, który sieje spustoszenie nie mniejsze niż wstrząsy w L’Aquilli. Ci nihilistyczni czciciele śmierci dowodzą nam nieistnienia Boga poprzez morderczy i chaotyczny death metal. Uch, bolesna to lekcja dla uszu i organów wewnętrznych, bo „On the Inexistence of God” jest niczym strzał amunicją dum – dum w Anusia. Rwący strumień riffów płynący z olbrzymią prędkością jest zarazem chaotyczny, jak i śmiertelnie efektywny, bardzo intensywny i techniczny. A jeśli nie macie rodziny na wsi, a czujecie nieodpartą chęć posłuchania odgłosów świniobicia, polecam różnorodne wokale na tym albumie – głębokie growle, dzikie prosiakowanie. Do tego perkusista napierdala, jakby rzeczywiście uczestniczył w zarzynaniu wieprza. Ale debiut Blasphemer to nie tylko sama rzeźnia, bo mamy też instrumentalne wstawki, między innymi powszechnie znany i lubiany motyw z „Ojca Chrzestnego”. Mamy wówczas chwilę oddechu, w sam raz na otarcie krwi z czoła. Ale tylko chwilę, bo zaraz potem jedziemy dalej z brutalną death metalową sieczką. Podoba mi się jeszcze okładka, zrobiona w klimacie Dana Seagrave’a. Do tego na płycie ponoć jest videoclip. Piszę „ponoć”, bo mój komputer nie chce go odtworzyć. Ale na szczęście muzyka leci, a ja dostaję po ryju przy każdym z odpaleń tej płytki.

„On the Inexistence of God” to debiut pierwsza klasa, coś na kształt soundtracku z rzeźni, lepka od posoki i treści żołądkowej. Dla najbardziej zatwardziałych brutalistów. Dla mnie i dla Ciebie.

Ocena: 5/6

Tracklist:

1. Kuro – Laughing Death
2. Compulsive Obliteration
3. IX Son
4. The Killing Dogma
5. 38-Gauge Absolution
6. On the Inexistence of God
7. Nihilist Preachers of Death
8. Cloaca of Iniquity
9. Dining Upon the Unburied
10. Outro
Autor

11604 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *