Blasphemer „Devouring Deception”

Wydawca: Comatose Music

Tych urwisów to ja już kojarzę, bo ich debiutancki krążek „On The Inexistence Of God” wysadził swego czasu mój czerep w powietrze. Teraz powrócili z Epką „Devouring Deception”.

Mowa w tym miejscu o Blasphemer – brutalnych death metalowcach z Lombardii we Włoszech. I podobnie jak przy wspomnianym pełnowymiarowym krążku nie ma tu mowy o litości. Łamany na wszelkie sposoby, ociekający agresją decior na najwyższych obrotach. Mielą, rąbią, szatkują i nie wiadomo co tam jeszcze. Taka jest „Devouring Deception”. A że to tylko epka, to mamy tutaj taką zbieraninę różnych, konkretnie w liczbie pięciu, utworów. Trzy nowe pierdolnięcia przechodzą niczym huragan przez murzyńską wioskę, nie zostawiając nic. Do tego dochodzi jeszcze cover chicagowskich brutali z Broken Hope, a także singlowa wersja kawałka z debiutu (po co singiel? Nie wiem). Łącznie jest to dwunastominutowy atak na narządy słuchu. I o ile zazwyczaj takie granie aż tak mnie nie kręci, tak w przypadku Blasphemer – przeciwnie. Trochę świniaków, trochę growli – ale tutaj ma to prawo bytu. Brakować może jedynie instrumentalnych urozmiaceń, które na wcześniejszym krążku były nieodzowne. Tutaj nie ma tak długiego czasu trwania, więc poniekąd rozumiem, że nic takiego nie zamieszczali.

Brutalnych death metalowych aktów jest od zawalenia, ale Blasphemer na pewno zasługuje na uwagę wszystkich rzeźników i masakratorów.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Devouring Deception
2. Let Him Bleed (On The Inverted Cross)
3. Revealed Fraud
4. I Am God (Broken Hope cover)
5. Cloaca Of Iniquity (single version remastered)
Autor

11738 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *