Blakulla “Darkened by an Occult Wisdom”

 

Wydawca: Lower Silesian Stronghold

3,46 – tyle czasu powinno mi zająć opisanie tego materiału. Tak naprawdę nawet nie musiałbym jej pisać, bo wystarczyło by pogrzebać w książce „Zostań recenzentem w weekend – 256 przykładowych recenzji”. Bo Blakulla nie zaskoczyła mnie niczym i bezpiecznie stoi schematem.

Jest to płyta średnia, chociaż jak na pierwszy krążek, to całkiem porządny to materiał. Zgodnie z niepisaną zasadą sporej części debiutantów nie ma się co wychylać i reorganizować ustalonej przed laty koncepcji muzyki. W tym wypadku piwnicznego black metalu. Wszystko jest tu jednostajne, utrzymane w szybkich tempach. W niektórych momentach człowiekowi wydaje się, że się płyta zapętliła, ale przecież tak ma być. Żadnych introsów, grających flecików i innych ptaszków. 5 black metalowych hymnów. I ciężko nie odnieść wrażenia, że to nie teksty są tutaj dodatkiem do całości, ale właśnie muzyka, jak już nadmieniłem: prosta i nieskomplikowana. Płynie sobie ona z głośników, a w tle prosto w rurę, jedyny odpowiedzialny za ten muzyczny projekt pan, wykrzykuje swoje liryczne manifesty. Problem niestety nie polega na tym, że jest to za monotonne. Trzeba jednak uczciwie dodać, iż w niektórych momentach zaczynają przebijać się pierwsze gołąbki nadziei, że Blakulla na drugim albumie się rozwinie i nieco urozmaici swój pomysł na muzykę. Ten materiał jest tylko i wyłącznie dla fanów takiej odmiany black metalu. Mnie zainteresowało na tyle, by poczekać na drugi album. Chyba, że w międzyczasie projekt zdechnie, bo się muzykowanie znudzi.

 3,44 – wiedziałem, że dam radę. Podoba mi się wydanie płyty, chociaż odnoszę wrażenie, że nieco za ciemna jest okładka, albo to tylko ja mam taki egzemplarz.

Ocena: 5.5/10

Tracklist:

01. Ancient Mysticism & Fullmoon
02. Wisdom of the Forgotten
03. Revelations of Celtic Sorcery
04. Miraculous Dark Mysteries
05. Victory & Glory or Death

Autor

3846 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *