BlackSnake „Lucifer’s Bride”

BlackSnake Lucifer's BrideWydawca: Defense Records / Diabolizer Records

Akurat w momencie, gdy piszę te słowa niedaleko mnie na scenie wymiata Acid Drinkers. Smutno się zrobiło na sercu mem, gdyż z takich i innych przyczyn nie jest mi dane uczestniczyć w tym zapewne miłym show.

Ukojenia szukam więc w dźwiękach z ostatniego długograja BlackSnake. Przemyska brygada właśnie wypuściła „Lucifer’s Bride” – krążek, który można by określić jako heavy/hard/rock’n’rollowa płyta na sobotnie prywatki i domówki. Takie właśnie luźne granie jest ich domeną. Chwytliwe, skoczne, wpadające w ucho. Niezobowiązujące, lekkie, z przymrużeniem oka. Papierosowe, pijackie, imprezowe. Z naszego podwórka skojarzyć się może oczywiście z Corruption. Choć szczerze mówiąc – tak porywające nie jest. Jest to muzyka w porządku, ale czasem trochę brak jej pazura – chciałoby się, żeby ten rock leciał nieprzerwanie, ale niestety czasem chłopaki wytrącą się z rytmu i tak trochę kręcą się w miejscu, zamiast posuwać się naprzód. Jest w porządku, ale niewiele więcej niestety z tego nie wyciągnę. Posłucha się raz na jakiś czas i wsio.

Miałem okazję widzieć BlackSnake jako otwieracz dla jakichś innych zespołów i chyba taka ich rola mi najbardziej odpowiada – jako openera, podczas którego można na koncercie zamówić piwo, postać i rzucić okiem w oczekiwaniu na znajomych.

Ocena: 6,5/10

Tracklist:

1. Lucifer’s Bride    
2. Pan Demon ium    
3. Legacy of Rock    
4. Black Rider    
5. Red Death    
6. Warning    
7. Broken Heart Blues    
8. Holy Deceiver    
9. Iron Ground    
10. Say Goodbye to Heaven

 

Autor

12146 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *