Bitter Peace „Glorificus Vis”

Wydawca: Elegy Records

Tego zespołu w ogóle nie kojarzę. Bitter Peace się zowią i pochodzą prawdopodobnie z USA. W ogóle ciężko jest o nich znaleźć jakiekolwiek informacje, więc za ewentualne nieścisłości przepraszam.

Bitter Peace wydali niedawno nakładem Elegy Records album, prawdopodobnie debiutancki. Tytuł jego to „Glorificus Vis” i wypełniony jest black metalem w tym samym stopniu co arsenał nabojami. Hmm… od pewnego czasu nie mogę trafić na black metalową płytę, która by mnie porwała i niestety Bitter Peace tego nie zmienił. Ich black metal jest raczej nudny, starcza na jedno przesłuchanie i nie chce się już do niego wracać. Muzyka w stylu szwedzkiej szkoły, ze słyszalnym piętnem Dark Funeral bądź Marduk z „Pancernej Dywizji”, ale już bez tej niesamowitej agresji i gwałtowności. Numery z „Glorificus Vis” są nienajkrótsze – wahają się pomiędzy czterema a sześcioma minutami, za to są bardzo podobne do siebie. Do tego dochodzi typowa bolączka takich zespołów – wkurwiający automat perkusyjny. Na pewno nadrabiają poglądami, ale każdy wie, że ludzkość jest w przeważającej większości złożona z osób nienajmądrzejszych, hehe. Zresztą, jeśli Bitter Peace powiedziałoby mi o tym w przekonujący sposób, to pół biedy, ale „Glorificus Vis” nie jest niestety najlepszym orężem w walce. Chyba, że chcemy uśpić (dosłownie) czujność wroga.

Ok, nie chce mi się już więcej pisać na ten temat, jeśli macie ochotę na przewidywalny black metal z drugiej ligi w formie spadkowej, sięgnijcie po krążek Bitter Peace.

Ocena: 4,5/10

Tracklist:

01. Luftwaffe

02. Saints

03. Violence

04. Ambush

05. Carpet Bomb

06. Ascension

07. Killing Time

08. Blitzkrieg

09. Choir Of The Dead

Autor

12135 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *