Beyond Hell “The Sleeper Awakens”

Wydawca: Dark Descent Records/Skeleton Plague Records

Kolejna kapela ze znakomitego grona zespołów wspólnoty Skeleton Plague Records/Dark Descent Records. Na wstępie już więc wiadomo, że źle być nie może, natomiast mocno i podziemnie – jak najbardziej.

Beyond Hell, poza głupią nazwą cechuje się tym, że gra staromodny death metal. Ich debiutancki krążek „The Sleeper Awakens” towarzyszył mi ostatnimi czasy dosyć często, gdyż miałem go zrzuconego na moją kultową empe-true-jkę, obsłuchałem go więc na wszystkie możliwe sposoby. I co? I w zasadzie nic. Właśnie. Bo, gdy słucham kapel z tej stajni to zawsze jest coś i poniżej bodaj ósemki na skali nie schodziłem. Beyond Hell trochę zaniży tą średnią, pomimo że solidna zeń płyta. Młócące tempa, miażdżące zwolnienia, niski growl, głębokie inspiracje wczesnym Death, Obituary czy Asphyx i jesteśmy w domu. Tylko, że jakoś żaden fragment tej płyty (do której dołączono notabene kawałki z ich wcześniejszej epki „...And Evil Crept Through”) nie zagnieździł mi się w pamięci. Wszystko jest na swoim miejscu i nie rusza się ani na milimetr. I w zasadzie nie wiem, dlaczego akurat Beyond Hell nie porywa mnie tak jak inne kapele z tego samego nurtu – ba, z tej samej stajni. Czegoś mi tu brakuje, jakiegoś czynnika, który doda jakikolwiek przymiotnik, poza słowem „solidne”. I nic na to nie poradzę. Wszak muzyka jest czymś subiektywnym i mnie, subiektywnie czegoś u Teksańczyków brakuje.

Nie zrażajcie się mimo to do „The Sleeper Awakens”, bo w zalewie gównianych pseudo metalowych produkcji Beyond Hell unosi sztandar prawdziwego podziemnego death metalu. I to nic, że są też tacy, którzy tenże sztandar podnoszą wyżej…

Ocena: 7/10

Recenzje można przeczytać również na Old Death Metal Webzine – tutaj.

Tracklist:

1. Unlocking the Gates of Slumber (Intro)
2. The World Burns Forever
3. Approaching Doom
4. The Way of Death
5. Spawned in the Stars
6. Apocalyptic Dreams
7. The Sleeper Awakens
8. Embrace the Eternal Darkness
9. Outro
10. Invoking the Elder Beasts (Intro)
11. Summoning the End
12. Fall to Thy Knees in Fear
13. Starving for More
Autor

12498 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *