Beissert “The Pusher”

Wydawca: Agonia Records

Mówiąc o Agonia Records, zapewne przyzwyczailiście się do piekielnych ogni, smoły i siarki, diabłów, śmierci i zniszczenia, co? No to uważajcie…

Zapewne jest to najbardziej nietypowe wydawnictwo pilskiego labelu. Niemiecki Beissert wydał właśnie swój drugi krążek, na którym nie znajdziecie typowych dla wytwórni Filipa black metalowej pożogi czy death metalowej młócki. „The Pusher” zapełniony jest dźwiękami wręcz… radosnymi. Niemcy zmiksowali wpływy groove/thrash metalowe, stoner/sludge’owe i klasycznie rockowe. Na okładkę wrzucili niby palący się kościół, ale jakoś tak inaczej on płonie niż w przypadki innych płyt z tej stajni, hehe. Mam jednak problem z tym krążkiem, by być szczerym, ponieważ nadal się do niego nie przekonałem. No bo nie przepadam za Faith No More, Panterę lubię wybiórczo… Zdarzają się na „The Pusher” fragmenty przypadające mi do gustu, zagrane z werwą i pomysłem, niestety słuchając dłużej tego albumu odnoszę wrażenie, że Beissert zbyt przykombinował z tym mieszaniem stylów. Gdy już minie ciekawość pierwszych odsłuchań, pojawia się nuda, momentami wręcz irytacja. Pomijając już to, że nie za bardzo mogę znaleźć u Niemców coś dla siebie, nawet próbując w jakiś para-obiektywny sposób spojrzeć na zawartość „The Pusher” dochodzę do wniosku, iż te elementy do siebie nie za bardzo pasują. Tak jakby wpychać klocki w kształcie kwadratów w okrągłe otwory. Jak już się trafi lepszy fragment, to zaraz po nim Beissert wyjeżdża nam z kolejnym, który jak na moje ucho wzięty jest jeśli nie z dupy, to z sufitu. A to nie dobrze.

Jeśli wydanie „The Pusher” miał być eksperymentem, to średnio się udał. Jeśli zabawą, to może ja jestem mało zabawowy. Krążek nie porywa i raczej nie będę go Wam polecał.

Ocena: 5,5/10

Tracklist:

1. The Pusher
2. Die Dunkelheit uns mit sich nimmt
3. Die fabelhafte Welt der Agonie
4. SaxonBloodRock
5. Uphillfight against the Sun
6. Unaussprechlichen Kvlten
7. Durch die Haare in das Kind
8. Eerie Discipline
9. Aal ins Gekroese
10. Yggdrasil
11. Bloodsown
12. Gedanke und Erinnerung
Autor

12302 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *