Beheading Machine “Narcobiological Upgrade”

Dobra, przyznaję się, że Beheading Machine zaskoczyli mnie ta płytą. Widziałem ich kiedyś na koncercie i jakoś nie pamiętam, by zapadli głęboko w moją pamięć, ergo – koncert średnio musiał mi się podobać.

„Narcobiological Upgrade” to jednak co innego – mocne pierdolnięcie prosto w czerep! Tym bardziej, że na co dzień siedzę raczej w innej odmianie death metalu, starszej, bardziej śmierdzącej. Nowy krążek chłopaków z Krosna emanuje zaś nowoczesnym podejściem do gatunku, spojrzeniem na niego z tej bardziej pokręconej, technicznej strony. Numery z „Narcobiological Upgrade” są kurewsko ciężkie, przytłaczają słuchacza swoim brzmieniem i nagromadzeniem różnych riffów, zmian tempa, smaczków. Mimo wszystko przymiotnika „kurewsko” można użyć również i do opisu intensywności tego materiału. Atakują mnie gitary, wykręcone solówki, atakuje mnie młócąca perkusja, atakuje mnie w końcu dwóch wokalistów, z których obydwaj wypadają bardzo dobrze. Ta muzyka ponadto ma bardzo przyjemne bujnięcie i taką zdehumanizowaną atmosferę. Moje dotychczasowe obcowanie z technicznym brutalnym death metalem zazwyczaj kończyło się zerkaniem z niecierpliwością w stronę rozpiski – czy długo oni jeszcze będą tak się z tym pierdolić… Beheading Machine nie zostawia mi na to czasu, cały czas muszę uchylać się od przemyślanych ciosów potężnym młotem. Ale nie taki zwykłym, co to tylko trzonek i obuch ale takiego co to w nim mnóstwo mniejszych elementów, a ich zadaniem jest dokładniejsze i boleśniejsze trafienie mnie w szczękę. I im się kurwa udaje! Może to oklepane co teraz powiem, ale ta płyta kojarzy mi się z późniejszymi dokonaniami Decapitated czy tam chwilami Origin. Może są i inne zespoły, które by tu pasowały bardziej, ale przepraszam bardzo – są mi obce.

Płyta Beheading Machine pokazuje, że czasem zdarza się, iż nasze uprzedzenia są gówno warte. Rzeczywistość okazuje się zgoła odmienna. Może Was nawet nieźle poturbować, tak jak to robi „Narcobiological Upgrade”.

Ocena: 8,5/10

Tracklist:

1. It’s a Depression
2. Prospect from The 3rd Eye
3. Chaos Reigns
4. Dead Man’s Life
5. H8W4R
6. Recapitulation
7. 6
8. Cipher of Life
9. The Psalm of Tripping God

 

 

Autor

12257 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *