Battalion “Demos”

Wydawca: Lower Silesian Stronghold & Heidenwut Productions

Na pewno znajdzie się garstka osób, która kojarzy brytyjski White Medal oraz głównodowodzącego całą tą machiną Georga Proctora. Otóż ten jegomość ma jeszcze pierdyliard różnych projektów w tym jeden nowy zatytułowany BattalionBattalion, bo tak również i nazywa się ten album to oldschoolowy metal z kapką blacku wprost z przegniłych piwnic Yorkshire.

Od pierwszych dźwięków jesteśmy atakowani chamskimi rockandrollowymi chwytami, by potem wjechał surowszy „czerniejszy” riff strzelający nam siarką w oczy. Perkusja jest bardzo niechlujna, wokal mocno przepity, a sam właściciel tego anielskiego głosu chciałby prawdopodobnie skakać po czaszkach słabszych. Jako że piwnica to i smród nad tym unosi się przedni, fani surowego grania będą zachwyceni, wszystko tutaj szumi i trzeszczy jak należy. Audiofile uważajcie na swoje uszy! Możecie poczuć się skrzywdzeni. Wszystkie kawałki, a jest ich sporo, bo 9 trzymają podobną stylistykę i nie wychodzą poza ramy podyktowane przez pierwszy wałek. Dla jednych może być to spory minus z powodu tak dużej podobnej treści i będzie trzeba płytę porcjować. Jednak obiecuję, że można bardzo przyjemnie potupać do tego nóżką i machnąć parę razy głową, ba, gdy słucham tej płyty to wyobrażam sobie, że ktoś rozwala innej osobie mordę w jakimś obszczanym brytyjskim pubie w rytm tej muzyki.

Fani piwnic i chamówy łączmy się.

Ocena 7/10

Tracklista:
1. Death to Traitors
2. Flamethrower
3. Viking Rock’n’roll
4. The Spirit Never Dies
5. British Troops
6. Ragnarok is Calling
7. Lone Wolf
8.Storm
9. Go to Fight

Utwór do zapoznania: https://www.youtube.com/watch?v=RxC8F_YLxBg&feature=share

Autor

209 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *