Barshasketh / Outre „Sein / Zeit”

Wydawca: Third Eye Temple

O tym splicie już od jakiegoś czasu ptaszki ćwierkały w Internetach. Ciekawość była tym większa, że Outre już dawno nie wydało nic nowego. Mieli sporą aktywność koncertową, ale jednak zawirowania na pozycji naczelnego krzykacza mogły utrudnić prace nad nowym materiałem.

Ale nie tylko o Outre miało być, bo jednak split powinien zawierać twórczość minimum dwóch kapel, inaczej jest to bardzo mizantropijna EP-ka hehe. Przeciwną stronę tego placka zajmuje nowozelandzki Barshasketh, który prezentuje jeden utwór zatytułowany „Being” i do niego dziś zaczniemy. Miałem okazje recenzować ostatni, pełny materiał tej hordy i jakoś nie byłem zachwycony. Tu jest podobnie. Poprawnie odegrany black metal będący siódmą wodą po kisielu norweskiej sceny, ze szczyptą „religijnego” klimatu. Zasadniczo nic nowego. Sporo kapel obecnie tak gra. Ale przyczepić się nie ma do czego. Kawałek ten oceniam na ok+. Co do Outre. Tu słyszymy pewne zmiany… Numer autorski nosi tytuł „Time”. Na pierwszy rzut ucha wydaje się on być nieco bardziej żywy i „rock’n’rollowy” niż poprzednie dokonania kapeli, które w przypadku „Ghost Chants” kojarzone były raczej z „religijną” twarz tej muzyki. Nie wiem, czy to zasługa obecności w składzie Tymka, bo ten gardłowy umie dobrze w pierwszą falę black metalu, więc może… Ale nie ma co siać domysłów i plotek. Kawałek naprawdę bardzo dobry. Na deser Outre serwuje nam całkiem zacny cover zespołu Armagedda „Only True Believers”. I sprawdza się on znakomicie. Buja jeszcze lepiej. Oni to ostatnio lubią dogodzić publice coverem. Teraz Armagedda, na koncertach Clandestine Blaze. Lubię takie niespodzianki…

Podsumowując temat: całkiem dobry materiał. Obie kapele pokazały się z dobrej strony, ale to Outre wygrywa ten pojedynek, zaliczając wyższą notę.

Ocena: Barshasketh 6,5/10 ; Outre 7,5/10

Tracklist:

1. Barshasketh – Being  
2. Outre – Time  
3. Outre – Only True Believer
Autor

754 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *