Barbarian “Faith Extinguisher”

Barbarian Faith ExtinguisherWydawca: Doomentia Records

No, dawno chyba nic z Włoch Wam nie recenzowaliśmy, a na pewno kilku fanów kuchni włoskiej się tutaj znajdzie. Więc dziś mamy dla Was całkiem smaczną potrawę, co się zowie Barbarian.

Barbarian wypuściło bowiem niedawno swój drugi krążek i już czuję w kościach, że ci, którzy hołdują starej szkole grania metalu znajdą tutaj coś dla siebie. „Faith Extinguisher” to bowiem taki miks. Bazą jest tutaj speed metal, ten stary, powszechnie lubiany. I na tej bazie już mamy nadbudowę, że użyję marksistowskich zapożyczeń. Włosi jakoś nie przykładają wagi do oryginalności, więc w poszczególnych numerach dostaniemy i zapożyczenia od Kreator („Godless, Amoral and Proud” brzmi tak kurwa bardzo jak „Storm Of The Beast”!), gdzieś tam lekko black’owego sznitu nada zapożyczenie od Hellhammer („Crux et Cirsenses” – zresztą w rozwinięciu tego kawałka słychać Metallikę z jedynki). No dzieje się tu dużo, a wszystko jest stare i ma około trzydziestu lat. Więc naprawdę nie może się nie podobać ludkom, którzy krzyczą „Tylko lata osiemdziesiąte, kurwa!!!” mimo że przyszli na świat za urzędowania premiera Buzka. Jednak odstawiając na bok metryki – Barbarian jest warte poznania, jak również Rzeszowa, a już zwłaszcza Sosnowca. Hm… może jednak starczy browarków na dziś? No możliwe, niemniej jednak ta muzyka jest właśnie taka – skupia wokół siebie wszystko, co kojarzy się ze słowem metal.

Aha – i niech nie zmyli Was label, który to wydał. Pomimo że z gruntu doom metalowy, to jak widać ma też ucho do speed metalowych krążków.

Ocena: 7,5/10

Tracklist:

1. Faith Extinguisher
2. Inhale the Dead
3. Godless, Amoral and Proud
4. Total Metal
5. Fools of Golgotha
6. Crux et Circenses
7. We Are the Profane
Autor

12268 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *