Baneful Storm „Invocations”

Baneful Storm Invocations

Wydawca: Invictus Productions

Czasem sam siebie nie rozumiem. Czasem totalne zrzyny mi się podobają, czasem mnie wkurwiają, czasem nie mam zdania. A dlaczego ja o tym? A bo właśnie wpadł mi w łapy debiutancki materiał Baneful Storm.

Kapela z Francji wydała tę EPkę co prawda w zeszłym roku, ale dopiero za jakiś czas ukaże się ono oficjalnie ze znaczkiem Invictus Productions, w formacie fizycznym. To tak gwoli ścisłości. A co znajdziemy na „Invocations”? Znajdziemy siedemnaście minut muzyki podzielonej na sześć numerów. A nad całością unosi się tylko jedna, wszechobecna inspiracja – Morbid Angel. Francuzi zapewne znają na pamięć całe „Altars of Madness”, „Abominations of Desolation” i „Blessed Are The Sick”. I nie wahają się tej znajomości użyć. Serio, każdy numer Baneful Storm jest na wylot przesiąknięta inspiracjami zespołem Treya. Może tu i ówdzie dochodzą jeszcze ukłony w stronę Nocturnus. Wypisz – wymaluj. Czy to źle? No kurwa, chwilami czuję się dziwnie słuchając tego zespołu, bo brzmi jak cover band. Z drugiej strony, lepsze są inspiracje Morbid Angel niż jakimś Amon Amarth, hehe… Słucha się tego nieźle, tylko cały czas z dziwnym uczuciem „przecież ja to już słyszałem”. Liczę więc, że może jednak na przyszłość uda się im trochę rozwinąć styl – no bo taki Degial również ma na przykład podobne inspiracje, ale jednak na ostatnim krążku poszedł zdecydowanie dalej. I tego zespołowi życzę.

Niemniej jednak – sprawdźcie ten minialbum. Nie powinniście się zawieść, o ile potrzeba oryginalności nie jest na szczycie Waszej piramidy potrzeb.

Ocena: 7/10

1. Sang
2. Baneful Storm
3. Damned to Fire
4. Thushazotho
5. Blasphemy
6. Sulphur
Autor

11975 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *