Baise Ma Hache „F​.​E​.​R​.​T”

 

Wydawca: Hammerbolt Productions

Proszę Państwa, znów im się udało! Oto Baise Ma Hache uderzyło z kolejnym znakomitym albumem, a nosi on nazwę „F.E.R.T”(podobno skrót wywodzi się od to zawołania rycerskiego, które można przetłumaczyć na „Jesteśmy związani traktatem i religią”)

Tak jak nie pochylam się zbytnio nad okładką recenzowanego albumu, to tu trzeba zrobić wyjątek, bo co by nie mówić jest ona przepiękna. Autorem tego malowidła jest Paolo Girardi znany z wielu pięknych prac, które przyozdobiły już niejedną płytę.Sama oprawa graficzna idealnie współgra z muzyką. Podczas odsłuchu poczujecie się jak jeden z członków bandy jadący na motorze i walący w pysk pałą nieproszonych gości podczas jednej wielkiej zadymy. Wszystko tutaj chodzi jak w zegarku i nie ma mowy o jakiś potknięciach czy źle przemyślanych solówkach, które notabene skradną niejednemu serce. Wraz z tą płytą również zadebiutował Hreidmarr (The CNK dawniej Anorexia Nervosa) który od teraz będzie współdzielił wokal. I odnalazł się chłop od razu, jego doniosłe apokaliptyczne wycie idealnie komponuje się z tematyką omawianego albumu. Pierwsze dwa krążki były mocno inspirowane Peste Noire. Następny posiadał tylko namiastkę tych inspiracji. Tutaj zmierzycie się z czymś całkowicie nowym opracowanym w stu procentach przez chłopaków z BMH. Produkcja, śpiew, kompozycja, atmosfera- no nic tutaj nie zawodzi. Klimatem, który zewsząd się leje, można by obdarzyć dziesiątki innych płyt i tak by jeszcze wiadro jego zostało.

To my rycerz na stalowych rumakach gotowi walczyć lepsze jutro!

Ocena: 9/10

Tracklista:
1. Le crépuscule des gueux
2. F​.​E​.​R​.​T
3. Traité du rebelle
4. Insociabile regnum
5. Furia francese
6. B.L.M.I
7. Aux modernes
8. Délivrance

Autor

197 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *