Baise Ma Hache „Bréviaire du chaos”

Wydawca: Hammerbolt Productions/ Tour De Garde

Francuska scena black metalowa ma swój niepowtarzalny styl i klimat. Nowy album (no, konkretnie to winylowe wznowienie krążka z zeszłego roku) od chłopaków z Baise Ma Hache (o swojsko brzmiącej nazwie „pocałuj mnie w siekierę”) dobitnie to pokazuje.

Bréviaire du chaos”, bo tak zowie się album, przeciera nowe szlaki w stylu gry prezentowanym przez Francuzów. Tak jak wcześniejsze dokonania mocno zaciągały Peste Noire, tak tutaj jest to mniej wyczuwalne. Chociaż trzeba zaznaczyć, że pewna otoczka pozostała. Genialne intro otwierające płytę dobitnie wskazuje, jaka to będzie płyta: a mianowicie ukazująca sytuację panującą w Europie. Czyli spodziewajcie się wybuchów, strzelanin i ubogacań kulturowo muzycznych. Od początku do końca album został odpowiednio rozplanowany: już na początku dostajemy zwiastun tego co nadejdzie, by zakończyć to zesłaniem zarazy i spinającym to wszystko brewiarzem. Muzycy stworzyli swój unikalny styl, który im pasuje i miejmy nadzieję, że go nie będą chcieli zmieniać. Utwory stały się szybsze zaś strona wokalna stała się ostrzejsza już nie wspominając, że język francuski do tego rodzaju muzyki brzmi niesamowicie albo to ja mam jakiś fetysz…

Nad całą płytą unosi się gęsty klimat oraz emocje, które napędzają całe to dzieło, nie jest to coś nagrane na odpierdol.

Ocena: 9/10

Tracklista:

1.Le Temps des barbares I (Prélude du chaos)
2.Le Temps des barbares II (La Grande Invasion)
3.Le Forge-morts
4.Une lame pour les infâmes
5.Whisky, tu es le diable!
6.Sang plomb
7.L’Armée furieuse
8.Le Viol des foules
9.Les Fils de la peste
10.Bréviaire du chaos

 

Autor

197 tekstów dla Chaos Vault

Główny ekspert w dziedzinie szkalowania, lubujący się w czarnym metalu oraz wszelakich ambientach i innych wybrykach natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *