Axecuter „Metal is Invincible”

 

Wydawca: Inferno Records

Dzisiaj postanowiłem udowodnić, że wcale nie trzeba słuchać muzyki, aby móc opatrzyć ją konkretną łatką. Można nawet nie dotknąć płyty, czy tam innej mp3, aby wiedzieć czego można się spodziewać. Nie znając zespołu można jednoznacznie stwierdzić – to na pewno dla mnie/kurwa jakie gówno.

 

Aby udowodnić tę tezę, posłużymy się przykładem brazylijskiego Axecuter i ich debiutanckiego długograja, a także wzrokiem i zatraconą obecnie umiejętnością – czytaniem. Zacznijmy od naszych patrzałek. Powiększcie sobie okładkę. Widzicie logo? A sama okładka? Śmieszna? A może jednak z czymś Wam się kojarzy? Może właśnie idziecie w dobrą stronę. Teraz udowodnimy, że czytanie ma  kolosalną przyszłość. Najpierw na warsztat idzie sam tytuł debiutu – „Metal is Invincible”. Czy Wasze myśli kierują się już w tę stronę co powinny? Nie? To może tytuły utworów? Też nie? Weźmy więc pierwszy lepszy tekst, niech będzie do kawałka tytułowego. „Metal is in my blood Metal is in my Heart. Since the day I was born Till the day I die”. Czy to już jasne, że to metal w czystej, nieskażonej niczym postaci siedzi Brazylijczykom w serduchu? Taki prawdziwy, a nie ten nowy, pokraczny. Kolejny tekst? Proszę bardzo. -„No God no Devil (Worship Metal). Zaczyna się on następująco: „Once back in 1981 There were Cronos, Mantas, Abaddon…” i od razu  łatwiej, prawda? Wiemy komu panowie stawiają ołtarze, a przy okazji z całego tekstu dowiadujemy się, jakie mają podejście do atrybutów wiązanych – sprawiedliwe bądź nie – z metalem. Dalej nie wiecie co Axecuter może grać? A czy ostatni tytuł utworu – Heavy Metal to the World” nie wydaje się Wam być znajomy? Może nazwisko Shelton coś mówi? Naprawdę nie? No dobra. To ostatnia podpowiedź. „This Album is dedicated to all true 70’s and 80’s die hard Heavy Metal maniacs…”. Wszystko jasne?

 

Reasumując. Doskonała odtrutka na całą różową rzeczywistość metalu. Brać w ciemno. Stosować bez ograniczeń, aż do wyleczenia.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Metal Is Invincible
2. Too Heavy to Load
3. Feed the Beast
4. No God, No Devil (Worship Metal!)
5. Bangers Prevail
6. Destructive Blitzkrieg
7. Keep on Sinning
8. The Fires of Krakatoa
9. Heavy Metal to the World

Autor

3794 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

1 komentarz

  • Shelton powiadasz? Muszę obczaić. Zastanawia tylko stwierdzenie na końcu i nota… jedyne 8/10.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *