Aurora Borealis “Worldshapers”

Aurora Borealis  WorldshapersWydawca: Xtreem Music

Gdy pierwszy raz odsłuchałem płytę Aurora Borealis myślałem, że to jakaś młoda kapelka, a tu się okazuje, że to stare konie, zaś „Worldshapers” to ich już szósty album w ponad dwudziestoletniej karierze.

Zmyliło mnie to dlatego, iż muzykę tego typu zwykły grać raczej młode zespoły – mianowicie miks black metalu i death metalu. Co tu słychać przede wszystkim? Morbid Angel, Behemoth, Nocturnus, odrobinę melodyjnego black metalu. Taki miks dość zaawansowany technicznie – słychać, że zespół tworzą przede wszystkim instrumentaliści, którzy chcą zrobi pożytek ze swoich palców, a nie tylko jebać trzy te same riffy w kółko, żeby mieć jedną rękę wolną do trzymania puszki z browarem, hehe. Całość jest krystalicznie wyprodukowana, więc nikt krzywił się nie będzie, że ma piach między zębami. Wpada w ucho, więc nie będzie narzekania, że to tylko kurwa hałas. Ładna komputerowa okładka zapobiegnie narzekaniu, że front cover zdobią infantylne gryzmoły. Teoretycznie – płyta, która powinna się podobać – w praktyce trafiła na mnie jednak i zapewne wsadzę łyżkę dziegciu tam gdzie konieczne. To nie jest zły album, nic jednak nie czuję słuchając muzyki Aurora Borealis. Jest to dla mnie zbyt wypolerowane i ułożone granie – tak jakby nie było tu miejsca na odrobinę przypadku, zaplanowane w szczegółach. A w moich oczach (a raczej uszach), takie płyty zawsze trochę tracą. Od biedy je posłucham, ale pod koniec zazwyczaj wodzę oczami po półce w poszukiwaniu jakiejś srogiej siary, smoły i nakurwu. Ale na pewno część czytelników nie podzieli mojego zdania i dla nich właśnie jest ta płyta.

A nauczka na przyszłość – jak to mówią z tyłu liceum, z przodu muzeum, hehe. Okazuje się, że i stare kapele lubią grać jak młodziki. To tak na marginesie.

Ocena: 6/10

Tracklist:

1. In the Beginning
2. God Like Redemption
3. World Shapers
4. Induced Mutation
5. The Oldest of Dilemmas
6. Watchers from Above
7. This Is the Way They Choose to Die
8. A Subtle Way to Eradicate Them
9. Silent War
10. And to the Stars Returned

 

 

Autor

12275 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *