Augurs // Deathgrave (split)

Augurs - Deathgrave - splitWydawca: Sentient Ruin Laboratories

Dzisiaj czas na połamane melodie pod postacią mięsa i trzewi. Dwie hłamerykańskie załogi Augurs i Deathgrave wzięły się w parę i po równo podzieliły ze sobą 7’’ placek, który już można prawdopodobnie nabyć. Co się na nim znalazło?

Niespełna 10 minut potrzebują oba hordy aby zmiażdżyć czaszkę słuchaczowi nawałnicą mieszanki grind, noise, power violence, hardcore i czego jeszcze tam z najcięższych gatunków chcecie (i lubicie). Trudno jest określić muzykę jaką oba zespoły prezentują, bowiem to co słyszymy jest wypadkową wszystkich wyżej wymienionych. Fajnie ? Pewnie że tak! I jakby tego było mało, w takim otwierającym to maleństwo kawału “From Maggots to Flies” Augurs wcale nie spieszy się do wyrzynania trzewi według standardu gatunku, tylko specjalnie zwalnia, by w tempie sludge (!!!) wbijać powoli zardzewiały gwóźdź w czaszkę wszystkim tym, którzy spodziewali się amputacji kończyn bez konsultacji lekarskiej. Dalej Deathgrave wypada nie mniej ciekawie. Choć mieści się w niespełna 4 minutach, to jednak stylistycznie odbiega nieco od tego, co prezentowali wcześniej koledzy z Augurs. W tej części splitu bowiem wraz z mocą idzie również znaczne oddziaływanie podstaw punk rocka rodem z Wysp Brytyjskich. I choć wokal chętnie eksploruje hardcore’owy gatunek (niszczący “Inquisitive Apathy”), to jednak razem tworzy to mieszankę na miarę radioaktywnej chmury z Czarnobylskiej elektrowni. 4 minuty Augurs mijają więc niczym okres u nastolatki, a całość huczy niczym eksplozja gówna gdzieś w rejonach Gór Skalistych stanu Teksas. Czegoż więcej chcieć ?

W zasadzie tyle, co można na temat tych dwóch bandów napisać. Split całkiem przyjemny i zdecydowanie nie do kotleta. Jeśli więc znacie takie hordy jak Extreme Noise Terror, Void czy też Anal Cunt i Nasum wiecie czego po obu możecie się spodziewać.

Ocena: 7/10 i 7/10

Tracklista:
1. Augurs – From Maggots to Flies
2. Deathgrave – Brutal
3. Deathgrave – Hugged in Half
4. Deathgrave – Inquisitive Apathy

Autor

477 tekstów dla Chaos Vault

Grafoman, pies karawaniarski... Koneser i nałogowy degustator 40%. Fan śmierć, jak i czarciego metalu, którego słucha od komunii...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *