Audiopain/Nekromantheon „Audiopain/Nekromantheon”

Wydawca: Duplicate Records

O proszę, jaką ładną siedmiocalówkę wpuścili urwipołcie z Audiopain! Na spółkę z Nekromantheon zresztą. Chwali się więc obu grupom za tę nić porozumienia i owocną komitywę.

Jako, że wspomniane wydawnictwo to tylko siedmiocalowy krążek, ton materiału się nie spodziewajcie. Konkretnie, obie kapele zamieściły po jednym utworze. Na pierwszy ogień rzucamy norweski Audiopain i ich numer „The Memory Of Man”. Cóż, „na pierwszy ogień” to dobre określenie, bo co chwila wrzeszczą „fajer!”, a po drugie – ten ogień rzeczywiście tu słychać. Thrash metal w stylu Protector czy Darkness – na kolana chamy! Soczyste riffy, skrzące się energią i agresją, rozwrzeszczany wokal! Zresztą Audiopain to marka uznana, więc czemu tu się dziwić. Za to Nekromantheon to już szczerze mówiąc dla mnie novum było przed odsłuchaniem tego splitu. Ale już nie jest, a wrażenia analogiczne jak w przypadku wcześniejszego bandu. „Annihilation Spree” z kolei smakuje bardziej jak Onslaught wymieszane z Venom (zwłaszcza jeśli chodzi o barwę głosu), zaś w jednym momencie to nieodparcie mi się kojarzy kilka sekund z Infernal War (ale nie bierzcie sobie tego ostatniego zbyt do serca). Nekromantheon młóci równie zajebiście co Audiopain, choć w prostszym stylu. Oba bandy są więc siebie warte. Dla mnie, jako real fuckin’ true old school necro headbanger maniac’a po prostu bomba.

To tylko dziesięć minut, ale jakoś nie mogłem sobie odmówić wystawienia noty temu wydawnictwu. Zwłaszcza, że dawno żadnej dyszki nie dałem, a tu są aż dwie naraz, hehe.

Ocena: 2 x 10/10

Autor

12000 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *