Attomica „Limits of Insanity”

Attomica  Limits of InsanityWydawca: Thrashing Madness Productions

Attomica – ta nazwa już się u nas pojawiała, zresztą każdy szanujący swoje naszywki thrashers powinien ich znać. Jak nie zna, to z pomocną dłonią przychodzi Thrashing Madness Productions, które właśnie wznowiło ich drugą płytę.

Limits of Insanity” wydane oryginalnie w 1989 roku zawiera dobrą – ba! Bardzo dobrą dawkę thrash metalu. Dziś trąci to myszką niewątpliwie, ale właśnie w tym cały urok tych ośmiu numerów. Brzmienie nie odstaje w zasadzie od produkcji, które powstawały pod koniec lat osiemdziesiątych, również kompozycyjnie pasuje to do ówczesnego nurtu. Można wyczuć tutaj inspiracje Atrophy czy Flotsam and Jetsam, więc naprawdę przyjemnie się tego słucha. Niektóre kawałki są trochę szybsze – jak „Rabies”, albo bardziej marszowe jak „Evil Scars”. Niektórzy mogą mieć problem z wokalem Anrde Rod’a – gość ma dość wysoką barwę, trochę w stylu Erica Knutsona, więc pewnie może kilka osób drażnić (przynajmniej ja spotkałem się z taką opinią). Zasadniczo jednak dwójeczka Attomica to bardzo sprawnie zagrany thrash metal – jako, że jest wzięcie na takie granie dziś, liczę, że kilka osób zakupi to wznowienie, bo warto. Nawet jeśli akurat to wznowienie zrobione jest skromniej niż poprzednie krążki wypuszczone w ramach reedycji wytwórni z Krakowa.

Teraz to jeszcze tylko trójeczka i cała dyskografia Brazylijczyków będzie dostępna dzięki Thrashing Madness Productions. Czekam.

Tracklist:

1. Atomic Death
2. Short Dreams  
3. Evil Scars  
4. Rabies  
5. Limits of Insanity  
6. Knight Riders  
7. Highway 401  
8. WxDx
Autor

11986 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *