Attomica „4”

Attomica  4Wydawca: Thrashing Madness Productions

Wiadomo, że z brazylijskim thrash metalem jest nam po drodze, jak księdzu na kolonii letniej. Albo świadkowi jehovy na dziale z drzwiami wejściowymi w Castoramie. No lubimy po prostu.

Zwłaszcza z tak uznanymi zespołami jak Attomica. W zeszłym roku wypuścili swój czwarty krążek, zatytułowany „4”, a całkiem niedawno ukazało się wydanie naszej polskiej Thrashing Madness Production. I super, że Lechu wziął i to wypuścił, bo płyta to przednia. Thrash jest tu soczysty, siarczysty i czysty. Zalatuje przełomem amerykańskich lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, a więc jakby nie patrzył – najlepszym okresem dla klasycznej odmiany thrash metalu. No ale jak ma być inaczej skoro Attomica powstała w 1985 – panowie są po prostu wierni swoim korzeniom i tyle. Każdy jeden kawałek broni się tutaj wyśmienicie, pomimo że nie są wielce zróżnicowane – wszystkie utrzymane są w szybkim tempie, z klasycznym riffowaniem, perkusją i świetnym wokalem (nowy gardłowy Alex radzi sobie naprawdę rasowo!). Brzmieniowo – stara szkoła wiecznie żywa! „4” brzmi jak nagrane w 1989 roku i nie wydane aż do teraz. Zresztą – jest to ich pierwszy krążek od 1991 roku, więc jak miałby niby brzmieć? A jakby było tego mało, to wersja wypuszczona przez Thrashing Madness Productions wzbogacona jest o dwa bonus tracki zarejestrowane na żywo, a także o demówkę z 2005 roku. Zdziwicie się, jeśli Wam powiem, że są równie świetne? Też tak myślę. Może brzmienie nie jest tak dobre, ale w końcu to demo. Poza tym nie ma strasznej tragedii, bo pośladki są schłostane gęsto i do krwi.

Ogółem, Attomica sprezentowała nam tutaj piętnaście numerów chemicznie czystego thrash metalu. Maniacy tej muzyki chyba nie odmówią sobie zakupu tego krążka, co?

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Blood Bath
2. Black Death
3. Yakuza
4. Night Killer
5. Wanted
6. Down the Drain
7. Mysterious Lady
8. Hurt ‚n’ Scared
9. Amen

 

10. Limits of Insanity (live)
11. Marching Over Blood (live)
DEMO 2005:
12. In Hell We Live
13. Under Pressure
14. Dying Mission
15. Step Mother Nature

Autor

12006 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *