Atomic Aggressor “Sights of Suffering”

Atomic Aggressor  Sights of SufferingWydawca: Hell’s Headbangers RecordsHHR

Ci to kazali sobie czekać na debiutancki długograj. Chilijski Atomic Aggressor, który pierwsze demo wydał w 1989 roku (powstali jeszcze wcześniej) a debiut w roku ubiegłym nie spieszy się z wydawaniem płyt.

Wiem, ja też jestem trochę opóźniony, bo mamy lipiec 2015 (na chuj ja to pisze przecież każdy kalendarz ma) a ja dopiero publikuję recenzję. Muzyka zawarta na „Sights of Suffering” przeznaczona jest po pierwsze: dla wielbicieli Atomic Aggressor. Po drugie: dla fanów dźwięków z wczesnych lat dziewięćdziesiątych. Bazą tego grania jest bardzo, bardzo oldschoolowy death metal, sporo tu thrash metalu czy wczesnoblack metalowego szaleństwa. Czuć tu ducha czasów, kiedy poszczególne gatunki dopiero kształtowały swoje formy, muzycy grali po prostu metal. Ku własnej uciesze, oraz ku uciesze tego rogatego w piekle hehe. Tak ja to widzę. Bardzo przyjemna w odbiorze płyta, przy której jedynie głuchy nie będzie tupał nogą. Numery w zasadzie podobne do siebie. Wyróżnia się jedynie kawałek „Lords of the Abyss” z klimatem horrorów lat osiemdziesiątych z wmontowanymi w muzykę odgłosami spazmatycznego sapania jakiejś laski. Nie do końca da się stwierdzić, jakie czynności wywołują tego typu odgłosy. Może to być spowodowane porządnym opierdalaniem patelni, ale równie dobrze być wynikiem zasadzenie w dupę buraka cukrowego.

Reasumując: moje wrażenia po odsłuchu „Sights of Suffering” są jak najbardziej pozytywne. Nie siedzę jakoś głęboko w takim graniu, ale zawsze, gdy coś takiego wpadnie mi do odtwarzacza to z uśmiechem na ryju wysłucham, opisze i pewnie w bliższej lub dalszej przyszłości wrócę. Takiej muzyki nigdy za wiele.

Ocena: 7,5/10

Tracklist:

1. Circle of Evocation (Intro)
2. Faceless Torment
3. Spawn of Doom
4. Sights of Suffering
5. Curse of Creation
6. Greed Supremacy
7. Unbodied Rites
8. The Ancient Burial
9. Lords of the Abyss
10. I Beheld

 

Autor

902 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *