Ascension “Under Ether”

Wydawca; World Terror Committee

Nie będę ukrywał, że jestem wielbicielem Ascension. Ci Niemcy potrafią nagrywać znakomitą muzykę. EP-ka „Deathless Light”, czy poprzedni pełny materiał zatytułowany „The Dead of the World”, to są naprawdę dzieła wybitne.

Dlatego z niemałą uwagą śledziłem wieści z obozu zlokalizowanego za naszą zachodnią granicą. Gdy w końcu pojawiło się nowe, byłem podekscytowany i ciśnienie mi skoczyło. Odpaliłem „Under Ether” z przekonaniem, że zostanę rozniesiony na kawałki nietuzinkowym black metalem, a tu klops… Dobra trochę przesadziłem. „Under Ether” to nie jest zła płyta. Dalej są to podobne klimaty, oscylujące wokół black metalu z napisanym małą czcionką przedrostkiem „post”. Tym razem coś tu jednak nie gra tak, jak powinno. Nie ma numerów, przy których opada mi szczęka. A oni potrafią takie nagrać. Przykłady z przeszłości? Ok, proszę: „The Silence of Abel” czy „Garden of Stone” – z tych kawałków bije geniusz. Za każdym razem mam ciarki na plecach. Na najnowszym dziele brakuje utworów, których można słuchać na kolanach. Cała ta muzyka zlewa mi się w jeden monolit, bez wyraźnych punków zaczepienia. Nie jest to zła muzyka, bo nadal słychać tu, że chłopaki podążają własną ścieżką, kombinując na różne strony, ale tym razem nie za bardzo im to wychodzi. Bardzo bym chciał napisać więcej pochlebnych słów o tym wydawnictwie, ale nic mi nie przychodzi do głowy. Jeśli jesteście psychofanami Ascension to zapewne i tak będziecie słuchać tego materiału. Ja pewnie też będę wracał i również najprawdopodobniej zakupię.

Sięgać po „Under Ether” będę jednak z nadzieją, że może w końcu „zaskoczy, na 100%”, bo to naprawdę nie jest zły materiał, ale brakuje mu tego „czegoś”…

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Garmonbozia  
2. Ever Staring Eyes  
3. Dreaming in Death  
4. Ecclesia  
5. Pulsating Nought  
6. Thalassophobia  
7. Stars to Dust  
8. Vela Dare
Autor

901 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *