Ascension „The Dead of the World”

Ascension The Dead of the WorldWydawca: W.T.C. Productions

Kurwa mać! Luty już się kończy a ja dalej nie mogę się wygrzebać z wydawnictw roku 2014, które obowiązkowo należy zrecenzować. Mam nadzieje, że już niedługo zajmę się aktualnymi krążkami, jednak na razie wrócę do wydanej w zeszłym roku, drugiej płyty Niemców z Ascension zatytułowanej „The Dead Of The World”.

I jak jest? Zajebiście jest. Debiut był znakomity, EPki również wiec należało się spodziewać kontynuacji w postaci kolejnego bardzo dobrego albumu. No i przyznam szczerze, że jest naprawdę dobrze. Po raz kolejny muzyka Ascension udowadnia, że w black metalu można zrobić jeszcze wiele nowego nie będąc przy tym nudnym. Muzyka Ascension spodobała mi się, od kiedy usłyszałem pierwsze dźwięki debiutu. Bardzo podoba mi się atmosfera tej muzyki. Z pozoru to wszytko wydaje się bardzo przestrzenne i czytelne. Dźwięki wolno przelewają się z głośnika do uszu. Niby nic skomplikowanego, ale muzyka Niemców niesie ogromny ładunek emocji. Słychać wkurwienie, słychać smutek, słychać nienawiść. Jedni generują te emocje za pomocą naddźwiękowych blastów a inny, tak jak Ascension, za pomocą klimatu. Może rozmijam się nieco z prawdą, bo jak oddać smutek za pomocą balstów? Chyba, że ktoś gra tak potwornie nierówno, że jest to aż smutne hehe. „The Dead Of The World” jest przepełnione emocjami i dlatego tak znakomicie słucha się tej płyty. Nie ma sensu rozmieniać się na drobne analizując poszczególne utwory, bo ta płyta powinna być oceniana, jako całość. Musi być oceniana, jako całość.

Ponieważ muzykę Ascension niezmiernie trudno jest zaszufladkować nie będę się też i na to silił. Trudno jest wybrać mi też grupę docelowych odbiorców „The Dead Of The World”. Jestem jednak pewien, że jeśli ktoś już słyszał wcześniejsze dokonania Ascension i jest ich fanem to płyta nr 2 tej niemieckiej ekipy wejdzie mu jak zimniutkie piwko w upalne popołudnie.

Ocena: 9/10

Tracklist:

1. The Silence of Abel
2. Death’s Golden Temple
3. Black Ember
4. Unlocking Tiamat
5. Deathless Light
6. The Dark Tomb Shines
7. Mortui Mundi

 

Autor

848 tekstów dla Chaos Vault

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *