Ascended Dead „Arcane Malevolence”

Ascended Dead Arcane MalevolenceWydawca: Blood Harvest Records

Nowa nazwa dla mnie, ale muzyka jakby znana – i pewnie znana będzie dla każdego, kto w podziemnych odmętach nie od dziś przebywa.

Ascended Dead z San Diego uderza więc z nową siedmiocalówką nakładem milczącej przez jakiś (krótki, bo krótki, ale zawsze jakiś) czas Blood Harvest Records. Ale gęba mi się ucieszyła, gdy zobaczyłem, że promóweczki nowe przyszły z tej wytwórni, bo oni wiedzą, w co lokować kasę. Tym razem poszła ona w obskurny death metal, który można opisać jako inspirowany wczesnym Morbid Angel, Necrovore i Autopsy – to tak pokrótce, bo gra w skojarzenia może trwać dłużej. Ważne dla Was jest, byście zapamiętali, iż Ascended Dead nakurwia jak z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych gdy metal śmierci nie był skażony melodią ni cukrem. „Arcane Malevolence” brzmi chropowato i surowo, przez co u mnie zyskuje już na starcie. Zdecydowanym plusem są też wokale w stylu Chuck’a, bo bardzo mi taki styl odpowiada – czuć w nim szaleństwo, tak jak i w reszcie muzyki Ascended Dead.

Kończę, bo to tylko kilkanaście minut, nie ma co się rozwodzić – śmierdzi trupem i piwnicą z death metalowymi demówkami. Maniacy brać!

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Arcane Malevolence  
2. Emanation From Below  
3. Ensnared for Eternity  
4. Blood Consecration
Autor

12139 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *