Arvas “Blessed from Below… Ad Sathanas Noctum”

Wydawca: Odium Records

Ten zespół nie może nie przyciągnąć uwagi – założony przez członków znanych norweskich kapel black metalowych, samobójstwo perkusisty… Black metalowcy lubią takie historie, hehe.

Ale cóż, na nic zdają się koneksje i rodowody, kiedy muzyka marna. Szczęsliwie Arvas nie ma takiego problemu, bo to co pokazali na “Blessed from Below… Ad Sathanas Noctum” nie można nazwać żadną popeliną. Na krążku mamy do czynienia z porządną black metalową rąbanką w starym stylu. Cóż, ja wiem, że takich kapel jest na pęczki, a wszystkie jednakowo chwalą Rogatego. Ale wiem też, że taka muzyka może się podobać – jest pazur, agresja, jakaś taka nutka szaleństwa. Utwory mają po trzy – cztery minuty, więc raczej nie zdążą się Wam przejeść, a na dodatek melodie w nich zawarte pomagają w odróżnianiu ich od siebie. Pomimo, że Arvas nie para się black/thrash metalem, to w niektórych kawałkach zawartych na  “Blessed from Below… Ad Sathanas Noctum” doszukać się można inspiracji starymi kapelami z Niemiec, a także pierwszymi krążkami Bathory. Sporo riffów naznaczonych jest bowiem charakterystyczną szorstkością i topornością, co mnie akurat odpowiada. Ale jak znam życie, część słuchaczy przypieprzy się do słabego brzmienia. Choć w zasadzie nawet nie tyle całości brzmienia, bo dla mnie jest ono znośne, ile chociażby partii perkusji. Tutaj już akurat mamy karton niemiłosiernie okładany przez pałkera, więc zgodzę się z ewentualnymi malkontentami. No i może jeszcze problemem dla mnie jest to, że jednak kilka przesłuchań nie powoduje, że debiut Arvas stanie się nagle moim numerem jeden. Ale kiepska też nie jest, więc warto dać im szansę.

Na “Blessed from Below… Ad Sathanas Noctum” Ameryki nie odkryto, ale nikt też tego nie oczekiwał. Solidny black metal bez udziwnień.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. Classical Flute & Choirs (Intro)  
2. Fall of Gods  
3. By War They Came  
4. Darkness Is Forever  
5. The Lost Souls  
6. Impaled Jehova  
7. I Hunt You Down  
8. Portals to the Darkest Infinity  
9. Cursed to Live  
10. Sons of Satanic Warfare  
11. I Slit Your Throat  
12. All Ravens Cry  
13. Outro
Autor

12478 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *