Armagedda „I Am”

Wydawca: Nordvis Produktion

Kurwa, no nie podaruję sobie, pomimo, że zaraz znów posypią się na mnie gromy od kolegi Principe, że politykuję, a od Efa, że mu jaja utną. Ale patrzcie państwo – nie tylko u nas mniej lub bardziej świeży trup jest w cenie.

Jeśliście więc są przywiązani do odwróconego krzyża, darzycie posłuchem facetów ubranych na czarno, a o tych, którzy już odeszli, źle mówić nie chcecie, ani czytać o nich w tymże tonie, polecam „I Am” zespołu Armagedda, który to poległ chwalebnie. Na tyle chwalebnie, że teraz znajdują się ich różne niepublikowane pamiętniki, które wyda się na świat, by krocie zarobić na wiernych. Szwedzi nie mieli po prawdzie jakiegoś imponującego dorobku, a znam i ja i Wy zapewne bardziej donioślejsze kapele w historii. Niemniej jednak kiepscy w swoim fachu nie byli, o czym świadczy ta epka, która zawiera cztery niewydajne do tej pory kawałki. Nie różnią się one bardzo od reszty dorobku Armagedda – utrzymane w stylu wczesnych lat dziewięćdziesiątych, naznaczone są trudną do opisania aurą tajemniczości. Zwłaszcza taki tytułowy „I Am”, w którym panuje nastrój, jeśli nie żałobny to chociaż wisielczy. Nie inaczej w zamykającym płytkę „Cold Eon” gdzie trupi jad aż gryzie w oczy, choć samo tempo nieco, za przeproszeniem, żywsze. Porządne to było granie i szczerze mówiąc szkoda, że Armagedda, złożona do trumny wiadomego pochodzenia, już nie wyda z siebie żadnych dźwięków.

Śpieszmy się słuchać kapel, tak szybko odchodzą, chciałoby się rzec. Mimo, że lubię muzykę Armagedda, pomnika im wystawiać nie zamierzam, jeno tę recenzję pamiątkową zamieszczę. Dobry shit, choć wiadomo raczej, że tylko dla fanatyków.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Den Skrivna Eskatologin

2. De Vanhelgade

3. I Am

4. Cold Eon
Autor

11989 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *