Arkona / Illness „Arkona / Illness”

ARKONA-ILLNESS-cover1Wydawca: Godz Ov War Productions / Third Eye Temple

Godz ov War nie ma na swoim koncie wielu wydawnictw, ale jak już coś Greg wypuszcza to czapki z głów.

Tym razem padło na split dzielony pomiędzy zespołami Arkona oraz Illness. Ci pierwsi po kilku latach ciszy, zastrzyku młodej krwi prą ponownie do przodu. Na siedmiocalówce zamieścili jeden utwór, „Klucz do istnienia”. Cóż, każdy kto słyszał ostatni pełny album zespołu zauważy, że ten kawałek jest jakby szybszy, mniej podniosły a bardziej agresywny. Jakby przy tym prostszy, a może to tylko moje wrażenie. Pomimo tego można poznać, że ten numer jest autorstwa Arkony – na przykład z uwagi na brzmienie czy jak zwykle nieźle użyte partie klawiszy. No i po tekstach. Po tekstach zawsze można rozpoznać, co to za zespół. Ogólnie, kawałek jest dobry, ale przyznam, że zaskoczeniem dla mnie jest drugi z zespołów – Illness. Kurwa, uwierzycie mi, że nigdy nie miałem styczności z tym tworem, nawet nie mogę sobie przypomnieć, czy ja ich w ogóle kojarzę z nazwy. Okazuje się, że to trzech Polaków mieszkających chyba na co dzień w Norwegii. Numer, który nam zaprezentowali natomiast urywa łeb. Przy samej dupie. Zdehumanizowany black metal, trącący industrialną pożogą i pogardą skierowaną ku rodzajowi ludzkiemu. Zresztą tytuł numeru („Zaraza”) mówi sam za siebie. W tej muzyce czuć olbrzymią dozę szaleństwa pomieszanej z nienawiścią – a jak te dwie rzeczy idą w parze, to ja jestem kupiony. Chora perkusja, chore klawisze – muzyka która trąci opętaniem i paranoją (a jak sprawdziłem po tytułach innych wydawnictw Illness, tematyka ta nie jest zespołowi obca). W przeciągu tych sześciu minut w tym kawałku naprawdę wiele się dzieje i zrobili mi ogromną ochotę na więcej.

Po Arkonie spodziewałem się dobrego i dobre dostałem, ale dużym zaskoczeniem jest dla mnie Illness, bo po nich w ogóle nie wiedziałem, czego oczekiwać i może dlatego tak mnie rozjebało. Naprawdę polecam Wam ten split, nie zawiedziecie się.

Ocena: 8/10 (Arkona) i 9/10 (Illness)

Tracklist:

Side A
1. Arkona – Klucz do istnienia    
Side B
2. Illness – Zaraza

 

Autor

11357 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *