Arkham Witch „I Am Providence”

arkham

 Wydawca: Metal on Metal Records

Oracle lubi Arkham Witch. Wspaniałomyślnie oddał mi ich trzeci, pełnowymiarowy krążek do recenzji. I popełnił błąd, licząc pewnie, że będzie ona pozytywna i wpadną jakieś profity z Metal on Metal Records.

Moja znajomość z Arkham Witch trwa mniej więcej 3 tygodnie. Poznałem, gdy wspomniany Oracle zaspamował ich wałkiem fejsa. Spodobał mi się. Pochwaliłem. Dostałem „I’m Providence” do recenzji. Przesłuchałem parę utworów z dwóch wcześniejszych płyt zespołu. W sumie debiut przeleciał przez uszy paręnaście razy. Spodobało mi się bardziej. Włączyłem „I’m Providence”. Raz, drugi i trzeci. I dupa. Odpodobało mi się. Wcześniej było fajnie. Mieszanka doom z hard rockiem z lat siedemdziesiątych. Nóżka sama podskakiwała. Teraz dostaliśmy 48 minut, które ciągną się mi niemiłosiernie. W zasadzie można ten materiał podzielić na dwie części. Pierwsza – do utworu numer 10. Od kawałka 11 uwaga zdecydowanie kieruje się w inną stronę. Na przykład tego co akurat dzieje się za oknem. Płyta coraz bardziej nudzi, a utwory zlewają się w szarą papkę. A szkoda i dziwne trochę. Korzeni tego co dane mam słyszeć, szukać należy w muzyce punkowej (że wymienię Ramones i Misfits, ale to niejedyne „zaznaczone” tutaj zespoły) i „starym, dobrym” heavy metalu. Zacnie więc i jak najbardziej po bożemu. Tylko, że z wykonaniem gorzej. Syndrom trzeciej płyty? Owszem są tutaj utwory, które zostają na dłużej w głowie. Tytułowy wałek, „Rats in the Walls (fajny żeński głos) i „Re-animator”. Jest Lovecraft i za to kolejny punkt. Poddany w specyficzny sposobów, co też ma swój urok. Nie zmienia to tego, że całość jest mocno średnia. Bezbarwna bym rzekł. Albo mam PMS.

Nie rozstaję się definitywnie z trzecim albumem Arkham Witch. Wrócę do niego za jakiś czas sprawdzić, czy stałem się bardziej wrażliwy na te dźwięki. Debiut natomiast katował będę sobie dalej.

Ocena: 6/10

Tracklist:

01.A New English Gentleman
02.I Am Providence
03.The Haunted Tomb
04.From Beyond
05.The Catacombs of Nephren-Ka
06.Re-Animator
07.The Rats in the Walls
08.Bring the Old Ones Down
09.Cthulhu Arise!
10.Yuggothian Sunrise
11.Dead but Dreaming
12.And What Man Knows Kadath?
13.The Colour Out of Space
14.Necronomicon
15.Hastur the Unspeakable
16.Tsathoggua
17.Rebellion of the Shoggoths
18.The Esoteric Order of Dagon
19.Witch House
20.The Haunter of the Dark

Autor

3418 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *