Area „Obsolete Flesh – Part I”

Kraków jak wiadomo co i rusz wypluwa z siebie lepsze bądź gorsze młode kapele. Tę wypluł już jakiś czas temu, a mi cholernie długo zeszło ze zrecenzowaniem ich jedynego jak dotąd materiału – „Obsolete Flesh – Part I”.

Jak spojrzałem na okładkę to przyznam, że jakoś tam w potylicy zaklasyfikowałem sobie Area jako zespół black metalowy, jednak moja wizja legła w gruzach po odpaleniu tego osiemnastominutowego demo. Area częstuje nas bowiem death metalem, brzmiącym dość nowocześnie. Numery są raczej szybkie, pędzące przed siebie, poganiane przez dwa wokale – lekko świniakujący growl i rozwrzeszczany, bardziej core’owy. W ogóle to Area ma takie nieznaczne zapędy w stronę deathcore’a jak na moje ucho, czasem nieznacznie skręcą w stronę melodyjnego death/thrashu. Problemem dla mnie jest jednak, że nie czuję mocy na tym demo – pomimo całej brutalności i agresji. Jak dla mnie to jest trochę wyprane z pierdolnięcia, po prostu przelatuje i tyle. Żadnych większych obrażeń po wielokrotnym obróceniu tego krążka w odtwarzaczu nie odnotowałem. Ba – trochę się nawet wynudziłem. Nie wiem, kto stoi za Area, no ale może chłopaki po prostu muszą trochę się otrzaskać – przynajmniej takie mam wrażenie po odsłuchu „Obsolete Flesh – Part I”.

Jak to mówią szataniści, pierwsze koty za płoty. Może następnym razem będzie lepiej, póki co dupy nie urywa.

Ocena: 5/10

Tracklist:

1. Psychology of Evil
2. Human Distortion
3. Subject
4. Mechanical Hymn
5. Radioactive Sun
6. Awaken / Human Torment
Autor

12149 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *