Aragon „Executet by Gibbet”

Wydawca: Demented Omen of Masochism

Slav  dość regularnie zalewa Kejosa swoimi materiałami. Tym razem to mi przypadło w udziale zapoznanie się z jednym z nich i skreślenie na jego temat paru słów. Co też właśnie czynię.

To w sumie tylko 6 utworów. Niespełna 24 minuty muzyki. A z recenzją zeszło mi się sporo czasu. Nie dlatego, że jest w tej muzyce coś, co trudno wyrazić słowami. Albo nie daj bozia trafiło się coś odkrywczego. Nie. To dość proste granie spod znaku Blasphemy. Jest black metal, Szatan, śmierć, bezczeszczenie zwłok, wojna, piwnica i wszechobecna w związku z nią pylica. I mam tylko jeden problem z tym materiałem. Wieje z niego nudą. W zasadzie przelatuje ten krążek przez odtwarzacz i niewiele z tego wynika. Zostawia po sobie jedynie miły uchu muzyczny wpierdol w postaci wałka numer 4 i koncertowego „God (Anthem of the Beast)”. I ten ostatni jest tutaj zdecydowanie najlepszy. Swoje w jego przypadku robi też nieco mniej przytłaczające – czytać chujowe – brzmienie.

Dlaczego więc spędziłem tyle czasu z materiałem? Bo wsłuchując się w niego, próbowałem między tymi opętanymi dźwiękami, wypluwanymi przez Aragon ze słyszalnym szczerym zaangażowaniem. znaleźć coś, co da mu szansę zaistnienia. Oczywiście w ramach dość wąskiej – jak już zapewne nasi błyskotliwi czytelnicy się domyśli – grupy słuchaczy. Zaistnienia, może pozostania na nieco dłużej niż te 3-4 odsłuchy. I na chwilę obecną to dla mnie ten materiał nie ma tego czegoś. Mimo, że Panowie nakurwiają, plują siarką i rzygają jadem. Są w tym jak wspomniałem niezwykle szczerzy. A to największa – z mojej punktu widzenia – zaleta tego materiału. Tylko, że…  nic więcej.

Tytułem podsumowania napiszę tak. Materiał dostępny jest w limicie 222 sztuk. Wydany na kasecie. Kto ma kupić ten kupi. Reszta nawet nie spojrzy na Aragon. Dla fanów podziemnego podziemia.

Ocena: 5.5/10

Tracklist:

01.Satans War

02.Antichrist

03.Soluls Condemnation

04.The Seperate One

05.God (Anthem of the Beast) – Live in Cracow 25-05-2016

06.God Is Dead

Autor

3725 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *