Apostate Viaticum „Before the Gates of Gomorrah”

Wydawca: Invictus Productions

Jakiś czas temu rzuciłem w dyskusji, że „przecież poza Thin Lizzy nie ma innych zespołów w Irlandii” i zostałem obsobaczony, że chuja się znam, a następnie wymieniono mi listę kapel, wśród których niniejszej nie było.

Dowodzi to dwóch rzeczy: że przez mój sarkazm jestem czasem brany za totalnego idiotę, większego nawet niż w rzeczywistości. Oraz że nikt nie zna Apostate Viaticum. Ale może teraz się to zmieni, bo kilka osób nas jednak czyta, a Apostate Viaticum swój debiut wydało dosłownie kilka dni temu. Co na nim? A na nim dostajemy miks black i death metalu, do tego z wokalami skopiowanymi od Mille Petrozy. Serio – jakbym nie wiedział, że to ktoś inny to pomyślałbym, że wokalista Kreator gościnnie zaśpiewał na jakimś krążku. Ale nie. Muzycznie natomiast mamy tutaj do czynienia z surowym, archaicznym death metalem z lekką black metalową podbudową. I o ile pod względem wokalnym inspiracje są w chuj banalne do odgadnięcia o tyle muzycznie już jest trochę trudniej. Przyznam, że mnie najbardziej kojarzy się to z naszym Damnation. Całość ma podobny feeling, mrok – nie są to cały czas najszybsze kompozycje, mamy sporo zwolnień, które przysparzają całości klimatu. A że poszczególne kawałki nie są jakoś wyjątkowo krótkie to mają panowie przestrzeń do kombinowania z klimatem – choć podkreślić należy, że to cały czas death metal zakorzeniony na początku lat dziewięćdziesiątych i fani ładnego i nowoczesnego deciorka w krótkich gaciach nie mają tu raczej czego szukać. Z drugiej strony – kapela sama w sobie nowa, ale muzycy to wyjadacze terminujący w podziemiu już od połowy lat osiemdziesiątych więc chyba wszystko jasne, co?

A czy mi z kolei ten album robi? No zasadniczo nie jest zły, chwilami nawet bardzo mi się podoba. A czasem jest po prostu ok. Wyciągając średnią – jest dobry. I maniacy starego death metalu pewnie poklepią mnie po plecach w związku z tą oceną.

Ocena: 7/10

Tracklist:

1. In Articulo Mortis  
2. Anathema Inherent  
3. Moloch the Sanguinary  
4. In the Shadow of the Monolith  
5. Bastards of Cain  
6. Before the Gates of Gomorrah  
7. Beckoned by the Callous Dead
Autor

11970 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *