Apostasy „Blade of Hell”

Wydawca: Fallen Temple

Jakiś czas temu recenzowałem wznowienie pełnowymiarowego debiutu Chilijczyków. W pakiecie od Fallen Temple dostałem też przedostatni ich materiał, którym to zajmę się dzisiaj.

„Blade of Hell” to EP-ka z 2017 roku. Poszczególne utwory powstawały na przestrzeni prawie 6 lat. I tyle jeśli chodzi o kronikarskie bajanie. A może jeszcze to, że za większość odpowiedzialny jest tutaj Cris Profaner. Jedyna osoba, która pozostała z oryginalnego składu.

Przepis na thrash metal Apostasy ma dość prosty. Trochę USA, trochę Niemiaszków. To podlane dzikością i energią charakterystyczną dla mieszkańców Ameryki Południowej. W tym konkretnym wypadku Chile. Chociaż akurat tej dzikości to tutaj za wiele nie ma. Znaczy jest, ale jakby mocno kontrolowana. Ustalmy jednak, że głównodowodzący tego projektu trochę lat na karku ma. Za to energii – co słychać w wokalu mu nie brakuje. Wyszedł jednak z tego szczerze powiedziawszy zbiór dźwięków nieco bez historii. Brakuje mi tutaj mocno wrzynających się w głowę riffów. Czegoś co można gwizdać w czasie klepania schabowych, albo w kolejce do kasy w Biedrze. Dobra, jest co prawda – najlepszy moim zdaniem z tego materiału – „Blackeden by Lust”, ale trochę to mało. Jeśli bierzecie w łapy wszystko co wydawane jest w Ameryce Południowej, to myślę, że ta EP-ka jest dla Was. Natomiast z gwiazdką na pudełku: „Łapię jak leci, jaram się nawet okręgówką”. Chociaż w przypadku Apostasy – kontynuując piłkarskie porównanie – to dla mnie ten materiał brzmi jak solidna II liga. Nie wydaje mi się, żeby ten krążek w momencie spisywania Top 2018 pod koniec roku, trafił do mojego zestawienia. Ba, pewnie nawet o nim zapomnę.

Solidnie, ale bez tej iskry, która podpaliłaby chociaż wychodek. Przytępione to ostrze.

Ocena: 5,5/10

Tracklist:

01.The Great Damnation
02.Virgin Sacrifice
03.Strike of the Tormentor
04.Blackened by Lust

 

Autor

3812 tekstów dla Chaos Vault

Cyniczny i złośliwy chuj. Od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *