Anti- Motivational Syndrome “The Corridor”

Kontakt: Anti- Motivational Syndrome

Zdarza Ci się, że słuchając muzyki widzisz kolory?

Muzyka Anti- Motivational Syndrome to muzyka niebywale plastyczna- słyszysz dźwięki, a widzisz  obrazy. Całość „wygląda” jak trailer jakiegoś dramatu psychologicznego. „Widzisz” gościa, który idzie korytarzem, przyspiesza, zwalnia, korytarz robi się coraz węższy, on miota się, obija od ściany, jakby przed czymś uciekał, jakby szukał wyjścia.

Płyta „The Corridor” to zagmatwana podróż przez gęstwinę myśli, słów, dźwięków i  obrazów. Połamane nuty, rytmy i popisy bębniarskie Marcina Gołębiewskiego, do tego pulsujący bas po chwili sprawiają, że w żyłach słuchacza krew zaczyna pulsować razem z nimi, tworząc niesamowite uczucie niepokoju nasuwając na myśl twórczość Tool’a, tylko w mniej psychodelicznej wersji. Niestety bez porównań z tym przypadku się nie obejdzie.

Całość brzmi jakby było zlepkiem zupełnie przypadkowo złożonych melodii i rytmów, tymczasem jest do przemyślana, niemal perfekcyjna układanka. Jest coś ostrzejszego, bardziej dynamicznego („Loser”),  jest niespokojny „The Corridor” i na przykład nostalgicze „Last Day” z niemal płaczliwą gitarą w roli głównej.

Chłopakom z Anti- Motivational Syndrome, pozostaje życzyć, by osiągnęli z tym projektem sukces przynajmniej na miarę Riverside, bo niewiele jest w naszym pięknym kraju nad Wisłą zespołów, które udowadniają, że na się zrobić coś dobrego dla muzyki i, że muzyka progresywna ma tu prawo bytu. „The Corridor” to płyta stworzona sercem, wielowątkowa, niełatwa i z pewnością nie dla wszystkich.

Ocena: 8/10

Tracklist:

01. Intro

02. The Corridor

03. In Hiding

04. Last Day

05. Loser

06. Wake Up

07. Man Almighty

Autor

34 tekstów dla Chaos Vault

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *