Anatomia / Absconder „Audible Assault”

Wydawca: Horror Pain Gore Death Productions

Fajny split wpadł mi w łapy. Widać, że jedni zapomnieli o Pearl Harbour a drudzy o Hiroszimie i Nagasaki. I pięknie. A połączył ich metal…

Taaa, zacząłem jak tani artykuł w szmatławcu jeszcze mniej poważanym niż nasz webzine. Ale do rzeczy. Na kompakcie zatytułowanym „Audible Assault” swoje kawałki zamieściła japańska grupa Anatomia i amerykański Abscender. Zacznijmy od skośnookich i ich dwóch kawałków. Pierwszy to autorska kompozycja „Forlorn” – zatęchłe brzmienie surowej kompozycji musi się podobać maniakom starego dobrego death metalu, bogato okraszonego doom metalowymi patentami. W tej kompozycji czuć mrok, i może to głupie skojarzenie, ale brzmi to dla mnie tak, jakby Throneum zaczęło łupać doom w stylu Winter. Czyli zajebiście – średnio szybki, rytmiczny wstęp przechodzi w powolne mielenie przy zgaszonym świetle… Przy zgaszonym, bo jak już wspomniałem, u Anatomia czuć kurwa mrok! Drugi ich numer to cover… „Turbo Lover”. Przyznam, że co to za utwór poznałem dopiero po chwili – w życiu czegoś takiego nie słyszałem, totalnie zwolniony i zdołowany numer. I o dziwo, naprawdę niezły, choć zatwardziałych fanów pięknego Roba zapewne może wprowadzić w stan przedzawałowy. Drugi zespół, to jako już powiedzano, Absconder. Oni również nie zaczynają huraganowym tempem, przeciwnie – jest tak samo wolno jak w przypadku Anatomia, choć brzmienie nie jest już takie gęste. Jednak po chwili Absconder przechodzi już na szybsze rejestry napierdalając nam death metal ze szwedzkim akcentem. Powiem tak, słucha się tego również nie najgorzej, jednak już nie tak przyjemnie jak wcześniejszego zespołu. Trochę brakuje im do atmosfery, którą kreowali na tym splicie Japończycy, no ale z drugiej strony Absconder to już w zasadzie czysto death metalowy akt. Jest porządnie i z przytupem, ale bez fajerwerków.

Porządna to pozycja, zwłaszcza dla tych, którzy lubią podziemne death metalowe młócenie. Podejrzewam, że takich nie braknie i wśród czytelników Chaos Vault, więc rozglądajcie się za tym krążkiem.

Ocena: 8/10 i 7/10

Tracklist:

1. Anatomia – Forlorn    
2. Anatomia – Turbo Lover (Judas Priest cover)  
3. Absconder – Screams Engulfed in Silence    
4. Absconder – Consumed    
5. Absconder – Plunging into Unknown Depths
Autor

11628 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *