Amputory “Promo 2010”

Kontakt: Amputory

Amputory to świeża krew, która napłynęła do nas z Finlandii. I bardzo mnie to cieszy, mimo że materiał niedługi.

Choć z drugiej strony – jak na promo to w sam raz. Nawet tytuł ma adekwatny – „Promo 2010”. Finowie serwują nam trzy krwawe death metalowe ochłapy. Całość utrzymana w staroszkolnym stylu z lat dziewięćdziesiątych. Słychać tu zarówno Szwecję i takie nazwy jak Dismember, słychać trochę późniejszego Carcass i Bolt Thrower, słychać również i Morbid Angel – tych to tylko głuchy przegapi w rozpoczęciu takiego „Compulsive Amputation”. Charczące wokale bardzo ładnie wyrzygują nam kolejne zwrotki, gitary mielą kości, chrząstki i bebechy naraz. I tylko perkusja jest jakby za cicho, ledwo co ją słychać, a jak już słychać to niestety dość płasko wychodzi. Mam nadzieję, że Amputory naprawi ten mankament przy kolejnym wydawnictwie, no ale takie są prawidła pierwszych wydawnictw – zazwyczaj bywa to okres błędów i wypaczeń. Niemniej jednak Amputory nie będzie musiało się wstydzić tej płytki po kilku latach, bo stanęli na wysokości zadania i zademonstrowali słuchaczom, że Finladia nadal może pochwalić się porządnymi death metalowymi załogami.

Amputory zrobiło pierwszy krok i oby dalej tak kroczyło. Wydeptana to już ścieżka, ale Finowie kroczą nią pewnie i zdecydowanie w dobrym kierunku.

Ocena: 7/10

Recenzję można przeczytać również po angielsku na stronie Old Death Metal Webzine, o tutaj.

Tracklist:

01. Enslavement In The Basement

02. Genocidal Breed

03. Compulsive Amputation

Autor

12478 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *