Ahret Dev „Hellish”

Wydawca: Godz ov War Productions

No i kolejnego wznowienia doczekał się jedyny album Ahret Dev. Kolejnego, bo kilka(naście? – przepraszam, ale pamięć już nie ta) lat temu ukazało się wznowienie nakładem Dywizji Kot. Które dziś pewnie kosztuje krocie. Z odsieczą, na czarnym rumaku przybył więc Greg z Godz ov War Productions, dzięki któremu możecie nacieszyć uszka.

A jest czym, jest kurwa czym! „Hellish” to bowiem krążek doprawdy świetny. Słychać na nim jak doskonale zespół łączył finezję, agresję i jad. Połamane riffy przeplatały się z czystym deicidowskim wpierdolem (a pamiętajmy, że mowa tu o Deicide z pierwszych dwóch płyt, a nie tym co prezentują sobą dziś), które przetaczają się niczym frontalny atak. Do tego solóweczki, które chłoszczą Wam plecy, dupsko i kark, zostawiając tylko nabrzmiałe pręgi. To jest niesłychanie brutalny album i przyznam się, że w ogóle nie czuć na nim tych dwudziestu dwóch lat, jakie dzieli go od dnia premiery do dziś – doskonale się broni po latach, a musicie przyznać, że nie o każdym krążku z tamtego okresu można to powiedzieć. Naprawdę, szkoda, że to jedyne co po Ahret Dev zostało. Do tego mamy jeszcze dysk numer dwa, na którym znalazły się inne rarytasy – demóweczki, rehy i inne takie, więc możemy się jeszcze bardziej zasłuchiwać w tych dźwiękach. Innymi słowy – wspaniała, bogata, death metalowa uczta.

Jako, że szanowny pan wydawca ma ucho do różnych starych perełek z tamtego okresu, z polskiej sceny, liczę, że raz na jakiś czas uraczy nas jeszcze jakąś reedycją. Póki co zachęcam do sięgnięcia po „Hellish”, szczególnie jeśli ktoś nie posiada oryginału.

Tracklist:

Disc 1
1. Izis Ode
2. The Damned
3. Lords of Illusion
4. Inhumation
5. Eardh Kha Aamon Reeh
6. Archnemezis
7. Seventh Gate
8. Nebirius
Disc 2
1. Homicide 
2. Hydra 
3. Master’s Temptation 
4. Greet the Cursed with Your Wrath 
5. The Chasm 
6. Shall They Burn 
7. Izis Ode (rough mix) 
8. Hydra 
9. Master’s Temptation 
10. The Chasm 
11. Greet the Cursed with Your Wrath 
12. Shall They Burn 
13. War 
14. Slaughter 
15. Brzask 
16. Damnation 
17. Nekroskop 
Autor

12146 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *