Aggressive Mutilator / Cadaveric Possession “Influx of Hatred”

Aggressive Mutilator / Cadaveric Possession > Influx of Hatred

Wydawca: Mythrone Promotions

Swoje ten split odleżał, lub w psokarawaniarskim żargonie – nabrał rumieńców zanim nadał się do recenzji. Nie ma więc się co pierdolić w tańcu tylko brać za opisywanie tego co spłodziły w swej paskudnej orgii dwa hordy: Cadaveric Possession oraz Aggressive Mutilator.

Znawcy tematu widzą, że na tym splicie nie ma miejsca na miętkie faje – jest za to kurewsko metalowo, piwnicznie i syfiaście. A jakże, jest! Całość otwiera krakowski duet. Prymitywny black metal wyszarpany z trzewi samego diabła i rzucony w hołdzie Hellhammer, Necroschizma, totalnie wczesnemu Mayhem. No nic tylko grzyb, piwnica i stare kalesony (nie wiem, dlaczego napisałem to ostatnie).

Proste rytmiczne granie z surowym, demówkowym brzmieniem, jednostajna perkusja z jakimiś tam prostymi przejściami i obrzydliwy wokal z pogłosem – jakże mi się to podoba! Cadaveric Possession to muzyka złożona na ołtarzu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, z piętnem prawdziwego podziemia i mogę zagwarantować Wam jedno – na ich części splitu znajdziecie wszystko co najbrzydsze. A jak jest na drugiej części splitu? Po krótkim instrumentalnym intro dostajemy w ryj muzyką w równym stopniu odpychającą, lecz jednak w nieco innym gatunku. Szwedzcy black metalowcy również stawiają na prymitywizm, jednak zdecydowanie bardziej chaotyczny, niekontrolowany i hałaśliwy. Z olbrzymią podbudową punka. To również jest muzyka, która spodoba się wielu osobom, ale w szczególności tym, co czczą punk/black metalową antyestetykę. Jeśli nie słyszeliście nigdy Aggressive Mutilator, to wyobraźcie sobie totalnie zggallinowany Darkthrone z epoki „The Cult is Alive” na przykład. Oczywiście zmiksowany, podobnie jak Cadaceric Possession z wczesnymi dokonaniami Mayhem, Fantom, Tormentor. Prymitywizm, kult zła i toporności – to wyznaczniki obu zespołów z tego splitu. I albo to kupujesz, albo wypierdalaj.

Zasłuchuję się w tej paskudnej muzyce ile wlezie. Więc polecam ze wszech miar, bo oba hordy stanęły na wysokości zadania. A wysokość ta znajduje się na poziomie piwnicy. Ciemnej i brudnej.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Cadaveric Possession – The Call of the Forked Tongue
2. Cadaveric Possession – Crucify the Angels
3. Cadaveric Possession – Elevate the Aphotic Prophecy
4. Cadaveric Possession – The Everlasting Corruption
5. Cadaveric Possession – The Sinister Beholder
6. Aggressive Mutilator – Efterbliven som herrefolket vill
7. Aggressive Mutilator – Den svenska rebellen
8. Aggressive Mutilator – Anskrämlig profet från den gamla onda tiden
9. Aggressive Mutilator – Bekämpa eld med eld och allt ska brinna
10. Aggressive Mutilator – Maskätet sinne
11. Aggressive Mutilator – Knivhuggarrock
12. Aggressive Mutilator – Besökaren
13. Aggressive Mutilator – Världens bottensats
Autor

12289 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *