Adversarial „All Idols Fall Before the Hammer”

Wydawca: Dark Descent Records

Patrzcie, jak to się wszystko ładnie układa. Tyle co sąsiad mnie wrzaskami na klatce obudził, że „idzie do kościoła i nie ma czasu wynosić kurwa śmieci”, wstałem więc włączyłem krążek do recenzji, a ten zaczyna się od bicia dzwonów. Pewnie też na mszę…

Taaa, z tą różnicą, że Adversarial na swoim debiucie zamiast trójcy przenajświętszej celebruje brudny, stary death metal. Ale mnie to nie przeszkadza, wszak jam jest jego wyznawcą, choć nie ma to przełożenia na liczbę dni wolnych od pracy. Z tego miejsca jednak proponuję, by święto trzech króli zastąpić dniem, kiedy wszystkie bożki upadły pod młotem. Bo tak też zatytułowany jest ten krążęk. A znajdziemy na nim gęsty death metal, z rażącymi jak pioruny gitarami, growlem tak niskim, że wydaje się, jakby wydobywanym z najgłębszych podziemi. Tempa zbliżone swoją szybkością i intensywnością do nawałnicy z gradem i innymi opadami atmosferycznymi w piekielnie dużej ilości. Jak już w końcu zwolnią, to jakby człowiek wpadł do kadzi ze smołą, choć nie ma tego wiele. Ale trzeba przyznać, że na przykład taki początek instrumentalnego „In A Night of Endless Pain, War Came to Flood Its Heart…” brzmi jak wczesne płyty My Dying Bride, hehe. Bo reszta to już mikstura wpływów Incantation, Angelcorpse I tylko perkusja na „All Idols Fall Before The Hammer” jest do dupy. Werbel jest strasznie surowy, na tle całego materiału strasznie razi i odstaje od reszty. No nie podoba mi się to po prostu, mam nadzieję, że na przyszłość Kanadyjczycy to zmienią. Bo reszty nie muszą.

Na niedzielny poranek Adversarial pasuje jak ulał. Nic tylko wystawić kolumny przez okno i straszyć tłuszczę spieszącą czcić przenajróżniejszych bożków. I tak padną pod młotem. Piękna cegiełka w rozwoju cywilizacji śmierci.

Ocena: 8,5/10

Recenzję można również przeczytać na stronie Old Death Metal Webzine – tutaj.

Tracklist:

1. Thralls
2. Churning the Storm
3. All Idols Fall Before the Hammer
4. In A Night of Endless Pain, War Came to Flood Its Heart…
5. Ruin Enshrined
6. Scourge of a World Ablaze
7. Death.Rot.Monolith
8. …In Black Vault’s of a Death God
Autor

12154 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *