Adhuk „Rituals of Personal Universe”

Adhuk  Rituals of Personal UniverseWydawca: Black Plague Records

Nazwa Adhuk była mi obca, ale po rzucie oka na (prawie) niezawodne Metal Archives zrozumiałem, że nie moja w tym wina – „Rituals of Personal Universe” to pierwsze co wypluł ten nowotarski zespół.

Kapelę tworzy trzech muzyków, którzy postanowili pograć trochę klasycznego black metalu. Jak umyśleli, tak zrobili czego owoce kręcą się właśnie w moim odtwarzaczu. Tak więc – Adhuk opiera swoją twórczość o black metal dotykający o spuściznę lat dziewięćdziesiątych w trochę bardziej symfonicznej odsłonie. Limbonic Art, wczesny Dimmu Borgir, może czasem Mayhem (zwłaszcza bębny na samym początku płyty, tak bardzo kojarzące się z otwarciem „Deathcrush”, pomimo że trwają zaledwie kilka sekund), ewentualnie Emperor – jak dla mnie to są główne wskazówki, mogące naprowadzić Was na ścieżkę, którą kroczy Adhuk. Choć taki numer „In The Gate of the Over Humanity” zaczyna się riffem zajebanym Inquisition jak nic (a i ten kosmiczny koncept albumu kojarzy mi się z tym świetnym zespołem). Cóż, czuć że korzenie Adhuk tkwią w latach dziewięćdziesiątych, zwłaszcza, że jest to jakaś tam kontynuacja działającego wówczas zespołu Algor. Niech i tak będzie. Pomimo to „Rituals of Personal Universe” nie mogę uznać za debiut w pełni udany, niekiedy jest to zbyt monotonne, a utwory zbyt podobne do siebie – przez co Adhuk dość szybko się przejada, przynajmniej mi jako słuchaczowi.

Jak to mówią szataniści – pierwsze koty za płoty, więc może i Adhuk jakoś rozwinie swoją propozycję. Albo choć ją udoskonali. Póki co jest przeciętnie, choć solidnie.

Ocena: 6/10

Tracklist:

1. Intro
2. Algor
3. The Event Horizon
4. Stride with the Shadows of Death
5. Into the Gate of the Over Humanity
6. In the Shackles of Dark Matter
7. Broader Knowledge of Pagan Reality
8. Outro

 

 

Autor

12135 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *