Acid Witch „Stoned”

Wydawca: Hells Headbangers Records

Już po okładce najnowszego albumu Acid Witch wiedziałem, że czekają mnie całkiem miłe chwile w oparach cmentarnej mgły i marihuany. No i nie przeliczyłem się.

Zresztą czego można się spodziewać po krążku zatytułowanym „Stoned”? Acid Witch zaaplikowało nam przyjemną dla ucha mieszankę doom metalu i stoner rocka, z inkorporowanymi gdzieniegdzie elementami death metalu. Bujają te dźwięki nieźle, mają gęstą atmosferę znaną choćby z krążków Electric Wizard, a żeby słuchało się tego jeszcze lepiej, Acid Witch poutykało nam fragmenty muzyczne rodem ze starych horrorów z lat siedemdziesiątych. Kojarzycie Goblins z filmów Dario Argento? Kojarzycie w jaki sposób ten reżyser posługiwał się kolorami w swoich obrazach? Słuchając „Stoned” czuje się jakby muzycy za pomocą dźwięków chcieli nam wymalować podobny krajobraz. I bardzo mi to odpowiada! Świetnie słucha się tego albumu ze szklanką pod ręką (jeśli ktoś nie pali zielska oczywiście), człowiek po pewnym czasie cały kołysze się w rytm muzyki Amerykanów i odpływa wraz z nimi. Ciężkie, lepkie riffy prowadzą go dziwnymi korytarzami, zagląda to tu to tam, a z oddali słychać chrypliwy głos wokalisty. No to człowiek idzie za tym głosem, a gdy w końcu dojdzie do celu, natrafia na orgię wiedźm. Jak w rzeczonych filmach, hehe. A wiadomo, że nie ma to jak dobra orgia.

Muzyczna również, więc zachęcam do zapoznania się z dorobkiem Acid Witch. Zaopatrzcie się w ich wydawnictwa i dobre popychacze, a nie pożałujecie.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Satanic Faith
2. Witchfynder Finder
3. Trick or Treat
4. Thundering Hooves
5. Live Forever
6. Whispers in the Dark
7. If Hell Exists
8. Stoned to the Grave
9. Metal Movie Marijuana Massacre Meltdown
10. Sabbath of the Undead
Autor

12144 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *