Acid Witch „Midnight Movies”

Acid Witch Midnight MoviesWydawca: Hell’s Headbangers Records

No ja kurwa uwielbiam ten zespół – nikt mi nie powie, że Acid Witch nie ma swojego rozpoznawalnego stylu, że ich muzyka nie jest idealnym substytutem słów „dobra zabawa”. Udowadniają to po raz kolejny dzięki „Midnight Movies”.

Jedynym moim problemem jest to, że nie oglądałem filmów, z których pochodzą oryginalne utwory – no jakoś gustuję w innego rodzaju kinematografii. Ale co tam, kawałki znam, a to przecież najważniejsze. A jeszcze jak Wam powiem, że wykonanie Acid Witch jest dalece lepsze od oryginałów to mi chyba nie uwierzycie, hehe – a taka jest właśnie prawda. Oryginały są w sumie takimi sobie heavy metalowymi pioseneczkami napisanymi na potrzeby filmów – w wykonaniu Amerykanów dostają jednak rogów, kopyt i listek LSD pod język. Teraz można tego słuchać! Acid Witch utrzymało jednak ten charakterystyczny czerstwy klimat nagrań, ale czerstwość, czy to co w USA określa się mianem „cheesy” to jest właśnie zaleta muzyki tego duetu. Do tego na „Midnight Movies” poszczególne kawałki są przeplatane wstawkami autorstwa zespołu, te zaś idealnie wpisują się w konwencję horror metalowego kabaretu. No przez cale dwadzieścia minut moja gęba ma kształt banana, ale przy Acid Witch to normalne.

Mam nadzieję, że ta EPka będzie miała jakąś ludzką cenę, albo że Szatan będzie czuwał nade mną i sobie ją trafię po promocji, hehe. Oni są cheesy, ja jestem cebulasty. Wszyscy są zadowoleni. A nowe Acid Witch wpisuję na listę do zakupienia.

Ocena: 9/10

Tracklist:

Side A
1. I’m Back  
2. After Midnight  
Side B
3. Soldiers of the Night  
4. Partytime

 

Autor

10743 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *