Abhorrent Funeral „Ugly Tales”

 

Wydawca: Till You Fukkin Bleed

Abhorrent Funeral to kolejna kapela, której nazwa się mi gdzieś obiła, a muzyka nie trafiła jeszcze w mój odtwarzacz. Ale miłym zbiegiem okoliczności nareszcie ostatnie wydawnictwo trafiło do mnie i dzięki temu mogę się rozkoszować obrzydliwymi opowieściami.

„Ugly Tales” to jedenaście opowiastek charczanych Wam do ucha – i to z tak bliskiej odległości, że czujecie smród zgniłego uzębienia. Nie ma się czemu jednak dziwić, bo nasz lektor jest wyciągniętym z wilgotnej, ciemnej i głębokiej na sześć stóp umarlakiem – do tego leży po drugiej stronie płotu, na niepoświęconej ziemi, co jest karą za spółkowanie z kozłem za życia. Innymi słowy Abhorrent Funeral wyciąga tu na światło dnia swoje chore inspiracje – a jest ich wiele, wszystkie znakomite. Cianide, Hellhammer, Impetigo, GG Allin, Winter, Mortician... No sami widzicie, że mało tego nie ma, a wszystko naprawdę wyborne. Mikstura łącząca w sobie death metal z doom metalem oraz punkiem czy crustem sprawia, że taki muzyczny oblech jak ja czuje się doskonale słuchając tej muzyki. Mamy wolne, rytmiczne numery, mamy szybkie łupanki (też rytmiczne), mamy coś pośrodku (muszę nadmieniać, że w niezłym rytmie?)… Dla każdego coś miłego. A całość przetykana samplami, w większości już dość oklepanymi, no ale chuj z tym. To akurat jest taki rodzaj metalu, który mnie robi równie dobrze jak babka ze stężeniem pośmiertnym typowemu nekrofilowi.

Cieszy się więc moja facjata, a pragnąc dzielić się tym szczęściem i Wam polecam te bezeceństwa. Dobrze wiedzieć, że są w Polsce zespoły, które lubią babrać się takim szlamie. Polecam, nie zawiedziecie się.

Ocena: 8/10

Tracklist:

1. Within the Woods
2. Why You Don’t Want to Come with Me to Crystal Lake?
3. Hell of the Living Dead
4. Creature from Swamps
5. Brains!
6. They’re Coming to Get You
7. Braindead
8. Tommy, Get Your Saw!
9. Cannibal Attack
10. Demons to Some, Angels to Others
11. The Amityville Horror
Autor

12144 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *