Deicide „Overtures of Blasphemy”

 

Wydawca: Century Media Records

Z Deicide sytuacja wygląda tak, że od pewnego czasu widzę na ten zespół straszną nagonkę. Że powinni się rozwiązać, że jak można nagrywać takie gówna i tak dalej. Co dziwne, nagonka jest też na nowy album, z którego ogólnodostępne są może  z dwa numery jak na razie.

Ja natomiast od jakiegoś czasu wałkuję pełen krążek i powiem tak – wszelkie utyskiwania na Deicide są uprawnione, aczkolwiek nie jest prawdą, że cała „Overtures of Blasphemy” jest o kont dupy potłuc. Są tu naprawdę dobre strzały w postaci „Seal the Tomb Below”, „Compliments of Christ” czy „Excommunicated”. Ale faktycznie mamy tutaj też sporo zapychaczy, które wpadają jednym uchem, a wypadają drugim, przelatują przez słuchacza jak przez stygmaty jezuskowe. Sporo tu fajnych, motorycznych riffów, ale również masa całkowicie nijakich. A wiecie co jest najgorsze? Że już od dawna nie słyszę u Deicide tej dzikiej agresji i wkurwienia. Jeśli tak ma wyglądać walka z chrześcijaństwem, to ja już wskakuję w komeszkę, żeby mnie wyznawcy Chrystusa oszczędzili.  Do tego „Overtures of Blasphemy” ciągnie mi się, a trwa przecież tylko trzydzieści siedem minut. W ogólnym rozrachunku wyszła im po prostu płyta totalnie przeciętna, która sobie przeleci i nie pozostawi Was z niczym w pamięci.

Niestety więc – muszę przyznać rację adwersarzom tego zespołu, że najnowsza płyta Deicide powinna być umieszczona w przedziale „Niepotrzebny Metal”. A szkoda.

Ocena: 6/10

Tracklist:

1. One with Satan
2. Crawled from the Shadows
3. Seal the Tomb Below
4. Compliments of Christ
5. All That Is Evil
6. Excommunicated
7. Anointed in Blood
8. Crucified Soul of Salvation
9. Defying the Sacred
10. Consumed by Hatred
11. Flesh, Power, Dominion
12. Destined to Blasphemy
Autor

10503 tekstów dla Chaos Vault

Sarkazm mu ojcem, ironia matką i jak większość bękartów jest nielubiany. W życiu nie trzymał instrumentu w ręku, więc teraz wyżywa się na muzykach. W obiektywizm recenzencki wierzy w takim samym stopniu jak we wniebowstąpienie, świętych obcowanie i grzechów odpuszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *